Кабмін затвердив низку реформ у шкільній освіті на 2024 рік: деталі
Джерело: пресслужба уряду
Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження “Про затвердження плану заходів з реалізації Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі на 2024 рік”. Урядовці зазначають, що ініціатива спрямована на створення “безпечних, комфортних і здорових” умов навчання.
Відповідний акт розроблено виконанням розпорядження уряду від 24 лютого 2023 року № 174-р та затвердженої указом президента від 25 травня 2020 року № 195/2020.
Зазначається, що план заходів містить комплекс ініціатив, спрямованих на створення безпечних, комфортних і здорових умов навчання в закладах загальної середньої освіти.
Стратегічні цілі містять:
- Впровадження здоров’язбережувальної складової освіти.
- Розвиток фізичної культури та підвищення рухової активності.
- Покращення системи здорового харчування та формування правильних харчових звичок.
- Удосконалення медичного обслуговування учнів і працівників освітніх закладів.
- Ефективне психологічне забезпечення освітнього процесу.
- Підготовка працівників закладів освіти та підтримка їхнього здоров’я.
- Забезпечення безпеки, доступності та інклюзивності освітнього середовища.
- Міжсекторальна співпраця та залучення соціальних інституцій.
У межах реалізації плану передбачено низка конкретних заходів, таких як облаштування укриттів у навчальних закладах та придбання шкільних автобусів, що потребують фінансування з державного та місцевих бюджетів, – мовиться у повідомленні.
Зауважимо, реформи “Нова українська школа” у 2025 році почнеться пілотний проєкт переходу на 12-річне навчання. На 2024 рік заплановано відібрати школи, які стануть ліцеями та на базі яких відбуватиметься тестування. Реформа також передбачає зменшення кількості предметів, поінформував заступник міністра освіти і науки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній.
Зокрема з 10 по 12 клас кількість обовʼязкових предметів зменшуватиметься. Це зроблено, оскільки зараз у старших класах учні мають занадто велике навантаження, яке не впливає на якість освіти — діти вимушені займатись із репетиторами для підготовки до екзаменів.
Починаючи з 2027 року старші класи будуть з десятого по дванадцятий. До старшої школи додається 10 клас, в якому учні матимуть змогу надолужити освітні втрати та, можливо, змінити думку про предмети, які колись здавалися нецікавими. Саме тому в 10 класі найбільша кількість обовʼязкових для всіх навчальних предметів, але їхня кількість зменшуватиметься з кожним наступним класом. Учні зможуть ще раз утвердитися у виборі профілю або обрати інший, — зазначив Завгородній.
Вже до 1 вересня 2024 року сформують мережу закладів профільної середньої освіти. Нині в 4—6 класах навчаються 1,2 млн осіб. Саме ці діти у 2027—2030 роках будуть вчитися в ліцеях академічного спрямування та професійних коледжах. Але з огляду на поточну демографічну ситуацію, кількість учнів у профільній середній освіті буде скорочуватися, починаючи з 2030 року.
Раніше ми повідомляли, що Міністерство освіти і науки України підвищило прохідний бал для вступу в аспірантуру. У 2024 році вступникам необхідно буде набрати не менше 150 балів за кожен компонент єдиного вступного іспиту.
Також варто нагадати, як Управління освіти Дніпровської районної державної адміністрації в Києві оголосило тендер на закупівлю туалетного паперу на понад 1,5 мільйона гривень.
- 24 червня міністр освіти Оксен Лісовий повідомив, що відтепер вступити на контракт до аспірантури можна буде лише на заочну або вечірню форми, які не дають прав на відстрочку.
- У межах благодійної акції “Українським дітям – українську книгу” польська, нідерландська та французька література з’являється в бібліотеках українських університетів.
- У 2024 році Міністерство освіти і науки України впроваджуватиме спеціальні державні іспити для аспірантів, які вступили у 2022 році.
- В Україні усім студентам, котрі виявили бажання продовжити навчання в аспірантурі, необхідно буде скласти ЄВІ – єдиний вступний іспит. Це правило стосується як тих, хто навчається на бюджеті, так і тих, хто підписував контракт.
Укрпошта презентувала нову мару – передостанню офіційну у 2024 році – з зображенням українського боксера Олександра Усика.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.
Конгрес США закликає американських розвідників оцінити ризики, якщо Штати припинять надавати допомогу Україні, а Росія виграє війну.
РФ на тлі невизначеності у Сирії після повалення режиму Асада виводить свої кораблі з військово-морської бази Тартус.
У Запоріжжі вкотре зросла кількість жертв ракетного удару Росії по місту вдень 10 грудня.