Камамбер залишиться в дерев’яній коробці: Європарламент ухвалив поправку

Джерело: Le Monde

Депутати Європарламенту ухвалили поправку, яка виключила дерев’яну тару для сиру камамбер із переліку необхідних для переробки.

Як пояснили у виданні, це питання набуло неабиякого розголосу після того, як Європейська комісія вирішила вимагати переробки всієї упаковки з 2030 року, що є неможливим для коробок від цього сиру.

“Ми з готовністю визнаємо, що деякі з найцінніших продуктів нашої європейської спадщини пов’язані з певною дерев’яною та керамічною упаковкою. Ми цілком відкриті до виключення таких продуктів, зазвичай у невеликих кількостях, які є гордістю нашої спадщини”, – прокоментував комісар з питань довкілля Вігірянус Сінкявічюс.

Згідно з поправкою, яку підтримали депутати Європарламенту, на даному етапі зобов’язання щодо переробки не поширюватиметься на дерев’яну упаковку з-під сирів камамбер та мон-д’ор, устричних раковин, лотків для полуниці або воскової упаковки деяких сирів.

Зазначено, що запропонований Європейською комісією текст встановлює цільові показники переробки всієї упаковки в ЄС з 2030 року. Французьким компаніям вдалося з’ясувати, що таке положення загрожувало б дерев’яним коробкам для сиру, для яких не існує спеціального каналу переробки.

При цьому вказано, що нові правила, схвалені Європейським парламентом, мають зменшити на 20-30% кількість пакування, якого на рік викидається 80 млрд тонн.

Зокрема євродепутати хочуть, щоб до 2029 року країни ЄС забезпечили роздільний збір 90% матеріалів, що містяться в упаковці (пластик, дерево, чорні метали, алюміній, скло, папір і картон).

Уже до 2035 року хімічна промисловість зобов’язана зробити всю свою упаковку придатною для переробки. Відтак, буде запроваджено, серед іншого, квоти на утилізацію пляшок. Новий закон також зобов’яже підприємства громадського харчування до 2030 року подавати страви у посуді багаторазового використання.

Двоє американських чиновників повідомили, що вантажне судно, уражене балістичною ракетою хуситів, утворило нафтову пляму довжиною 28 кілометрів у Червоному морі.

В столиці Австрії Відні чоловік вбив трьох жінок у борделі.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

В Держприкордонслужбі повідомили, що затримали декілька груп порушників, які намагалися незаконно потрапити до Словаччини.