Кампанія тиску на журналістів становить загрозу для демократії і майбутнього країни, – КЖЕ
Джерело: КЖЕ
У своїй заяві щодо кампанії тиску і залякування медійників Комісія з журналістської етики (КЖЕ) наголосила, що обурена випадками тиску на українських журналістів-розслідувачів і вважає це небезпечною загрозою для демократії і майбутнього країни.
“Прослуховування, прихована зйомка, непрохані візити за адресою проживання, цькування в соціальних мережах, звинувачення у нібито порушенні законодавства – усе це ми розцінюємо як залякування журналістів-розслідувачів та їхніх команд. Останні атаки на Юрія Ніколова і Дениса Бігуса виглядають як заздалегідь сплановані кампанії з дискредитації медійників в очах суспільства. Метою таких атак є знищення репутації відомих журналістів і провокування недовіри до журналістських розслідувань в Україні”, – йдеться у заяві.
Як зауважили в КЖЕ, наслідком втручання у приватне життя медійників може бути розкриття конфіденційних джерел. Це, своєю чергою, може становити загрозу для джерел, і в майбутньому ускладнить пошук інформації для всіх журналістів.
Окрім того, в Комісії переконані, що розслідувальна журналістика в Україні відіграє значну роль в умовах воєнного стану, закритих реєстрів і обмежених можливостей суспільства проконтролювати дії влади. Тому вона вважає неприпустимим, щоб на тлі погроз і тиску журналісти вдавалися до самоцензури й відмовлялися від гострих тем.
“Тільки притягнення винних до реальної відповідальності зможе зупинити ганебну кампанію із залякування журналістів та знецінення їхньої роботи”, — вважає КЖЕ і нагадує, що гарантом дотримання конституційних прав громадян є президент України.
КЖЕ вимагає від глави держави продемонструвати спроможність захищати демократію і свободу слова та закликає правоохоронні органи всебічно й незаангажовано розслідувати зазначені випадки тиску.
Також, з огляду на серйозні загрози демократії та парламентаризму в Україні, КЖЕ закликає парламент до незалежного нагляду за розслідуванням атак проти журналістів.
“Такі злочини не повинні залишитися безкарними”, — резюмували в Комісії.
- Журналісти команди “Bihus.Info” з місця подій повідомили, що в середу ввечері, 17 січня, СБУ вилучила носії з записами з камер відеоспостереження у комплексі, де приховано знімали представників “Bihus.Info”.
- Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного прослуховування та відеозйомки представників проєкту “Bihus.Info”.
- Керівник проєкту Bihus.Info Денис Бігус відреагував на відео, на якому його співробітники домовляються про купівлю наркотиків та вживають їх.
Адміністрація Дональда Трампа активно працює над планом масових депортацій, прагнучи досягти цілі у мільйон депортованих іммігрантів протягом першого року президентства. Однак, співробітники імміграційної служби та аналітики все більш скептично ставляться до того, що адміністрація Трампа може депортувати таку кількість іммігрантів за один рік.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга наголосив, що питання про членство України в НАТО не повинно зніматися з порядку денного військово-політичного блоку, оскільки це важливо для забезпечення трансатлантичної безпеки. Він також додав, що Україна готова зробити свій внесок у разі вступу до Альянсу.
У Херсоні внаслідок атаки російського дрона 12 квітня загинув волонтер БФ “Справжні” Олег Сальник.
Іспанія запропонувала заснувати новий оборонний фонд, який надаватиме безповоротні гранти для зміцнення оборонних ліній Європи та підтримки України, використовуючи заморожені активи російського центрального банку.
Президент США Дональд Трамп звільнив смартфони, комп’ютери та інші технічні пристрої й компоненти від дії взаємних мит, згідно з новими вказівками митної та прикордонної служби США.