Канада може передати Україні частину ракет, які підлягають утилізації
Джерело: CBC News
Опозиція у Канаді закликала уряд передати Україні десятки тисяч ракет класу “повітря-земля”, які планується утилізувати.
Лідер опозиції П’єр Пуальєвр виступив з таким закликом 2 лютого під час дебатів у Палаті громад щодо законодавства про оновлення канадсько-української угоди про вільну торгівлю.
Відомо, що Збройні сили Канади мають 83 307 ракет CRV7, виготовлених у 1980-х роках, які були зняті з озброєння країни на початку 2000-х.
У 2021 році канадський уряд підписав контракт про кількарічну утилізацію даних ракет.
За словами Пуальєвра, Україна просила Канаду надати ці ракети їй, а не знищувати їх.
“Настав час менше розмовляти та більше діяти”, – сказав опозиціонер у заяві для ЗМІ.
За його словами, замість того, аби змушувати канадців платити мільйони доларів на утилізацію, краще передати ракети Україні, яка захищає свій суверенітет.
У міноборони Канади визнали, що у них залишаються ракети і вони розглядають їх надання у ймовірному майбутньому пакеті допомоги. Водночас у відомстві зазначили, що чимало ракет не мають боєголовок.
Деніел Мінден – речник міністра оборони Канади Білла Блера – підтвердив, що уряд розглядає можливість надання ракет Україні.
Однак, за його словами, перш ніж передати озброєння Канада спілкується з Україною, аби переконатись, що надані пожертви необхідні на полі бою. Також перед постачанням озброєння проходить перевірку на ефективність.
“Ми дотримуємося цього ж процесу щодо ракет CRV7 CAF, придбаних десятиліття тому. Зокрема, ми проводимо випробування, щоб переконатися, що це обладнання є ефективним і безпечним для транспортування в Україну перед будь-якою потенційною пожертвою”, – сказав Мінден.
- 23 січня міністр оборони Канади Білл Блер оголосив про постачання Україні десяти багатоцільових човнів компанії Zodiac вартістю близько 20 мільйонів доларів.
- Повідомляється, що Канада не змогла поставити Україні зенітно-ракетну систему NASAMS вартістю 406 мільйонів доларів, яку вона обіцяла рік тому.
Військовослужбовці ЗСУ проходитимуть курси з виживання, уникнення захоплення у полон, стійкості у полоні та евакуації (SERE) за новим військовим стандартом. Новий стандарт затверджено наказом Міноборони. Він розроблений на основі стандарту НАТО та враховує національні особливості та бойовий досвід України, набутий під час відсічі агресії РФ.
Північна Корея значно нарощує постачання боєприпасів до Росії та розширює виробництво озброєння, необхідного Москві, свідчать нові супутникові знімки.
Дружина колишнього президента Сирії Башара Асада, Асма Асад, висловила бажання розлучитися з чоловіком і виїхати з Росії, де їхня родина знайшла притулок після повалення режиму.
Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.
Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.