Канада може передати Україні частину ракет, які підлягають утилізації
Джерело: CBC News
Опозиція у Канаді закликала уряд передати Україні десятки тисяч ракет класу “повітря-земля”, які планується утилізувати.
Лідер опозиції П’єр Пуальєвр виступив з таким закликом 2 лютого під час дебатів у Палаті громад щодо законодавства про оновлення канадсько-української угоди про вільну торгівлю.
Відомо, що Збройні сили Канади мають 83 307 ракет CRV7, виготовлених у 1980-х роках, які були зняті з озброєння країни на початку 2000-х.
У 2021 році канадський уряд підписав контракт про кількарічну утилізацію даних ракет.
За словами Пуальєвра, Україна просила Канаду надати ці ракети їй, а не знищувати їх.
“Настав час менше розмовляти та більше діяти”, – сказав опозиціонер у заяві для ЗМІ.
За його словами, замість того, аби змушувати канадців платити мільйони доларів на утилізацію, краще передати ракети Україні, яка захищає свій суверенітет.
У міноборони Канади визнали, що у них залишаються ракети і вони розглядають їх надання у ймовірному майбутньому пакеті допомоги. Водночас у відомстві зазначили, що чимало ракет не мають боєголовок.
Деніел Мінден – речник міністра оборони Канади Білла Блера – підтвердив, що уряд розглядає можливість надання ракет Україні.
Однак, за його словами, перш ніж передати озброєння Канада спілкується з Україною, аби переконатись, що надані пожертви необхідні на полі бою. Також перед постачанням озброєння проходить перевірку на ефективність.
“Ми дотримуємося цього ж процесу щодо ракет CRV7 CAF, придбаних десятиліття тому. Зокрема, ми проводимо випробування, щоб переконатися, що це обладнання є ефективним і безпечним для транспортування в Україну перед будь-якою потенційною пожертвою”, – сказав Мінден.
- 23 січня міністр оборони Канади Білл Блер оголосив про постачання Україні десяти багатоцільових човнів компанії Zodiac вартістю близько 20 мільйонів доларів.
- Повідомляється, що Канада не змогла поставити Україні зенітно-ракетну систему NASAMS вартістю 406 мільйонів доларів, яку вона обіцяла рік тому.
Лідери Європейського Союзу проведуть позачерговий саміт 6 березня, щоб обговорити ситуацію в Україні та зміцнення європейської оборони, повідомив голова Європейської ради Антоніу Кошта.
Біля колишньої в’язниці КДБ у Вільнюсі напередодні третіх роковин повномасштабного вторгнення росіян в Україну виставили три макети із зображеням ув’язненого лідера Росії Володимира Путіна.
Глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини.
Північна Корея забезпечує 50% боєприпасів, які потребує Росія для повномасштабної війни проти України, заявив глава військової розвідки Кирило Буданов.
У Німеччині у неділю, 23 лютого, відбулися дострокові вибори до Бундестагу. Опубліковані перші прогнози виборів у Німеччині на основі екзитполів.