Канада може передати Україні частину ракет, які підлягають утилізації

Джерело: CBC News

Опозиція у Канаді закликала уряд передати Україні десятки тисяч ракет класу “повітря-земля”, які планується утилізувати.

Лідер опозиції П’єр Пуальєвр виступив з таким закликом 2 лютого під час дебатів у Палаті громад щодо законодавства про оновлення канадсько-української угоди про вільну торгівлю.

Відомо, що Збройні сили Канади мають 83 307 ракет CRV7, виготовлених у 1980-х роках, які були зняті з озброєння країни на початку 2000-х.

У 2021 році канадський уряд підписав контракт про кількарічну утилізацію даних ракет.

За словами Пуальєвра, Україна просила Канаду надати ці ракети їй, а не знищувати їх.

“Настав час менше розмовляти та більше діяти”, – сказав опозиціонер у заяві для ЗМІ.

За його словами, замість того, аби змушувати канадців платити мільйони доларів на утилізацію, краще передати ракети Україні, яка захищає свій суверенітет.

У міноборони Канади визнали, що у них залишаються ракети і вони розглядають їх надання у ймовірному майбутньому пакеті допомоги. Водночас у відомстві зазначили, що чимало ракет не мають боєголовок.

Деніел Мінден – речник міністра оборони Канади Білла Блера – підтвердив, що уряд розглядає можливість надання ракет Україні.

Однак, за його словами, перш ніж передати озброєння Канада спілкується з Україною, аби переконатись, що надані пожертви необхідні на полі бою. Також перед постачанням озброєння проходить перевірку на ефективність.

“Ми дотримуємося цього ж процесу щодо ракет CRV7 CAF, придбаних десятиліття тому. Зокрема, ми проводимо випробування, щоб переконатися, що це обладнання є ефективним і безпечним для транспортування в Україну перед будь-якою потенційною пожертвою”, – сказав Мінден.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) запровадило санкції на вісім криптогаманців, пов’язаних з російською криптобіржею Garantex та єменськими хуситами. За даними Chainalysis і TRM Labs, через ці гаманці перевели близько $1 млрд, переважно для фінансування хуситських операцій у Ємені та в акваторії Червоного моря.

Документальний фільм українського режисера та журналіста Мстислава Чернова “2000 метрів до Андріївки” отримав престижну данську кінопремію.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.