Канада планує утилізувати десятки бронетранспортерів, а могла б надати їх Україні – CBC

Джерело: CBC News

У канадської армії є десятки старих бронетранспортерів, які вона планує утилізувати цього року, хоча приватна компанія запропонувала відремонтувати їх для використання в Україні.

Міністерство національної оборони (DND) повідомляє, що 67 гусеничних легких броньованих машин (TLAV) “припарковані в очікуванні остаточної демілітаризації та утилізації або використовуються як джерело запасних частин” для 73 машин, які залишаються в обслуговування.

Усі десантні авіаносці M113, які перебували на озброєнні десятиліттями, перебувають у “поганому стані” та очікують на утилізацію, повідомляє DND. 

Канадська армія також має 195 броньованих розвідувальних машин LAV II Bison і 149 Coyote, які також будуть виведені з озброєння цього року.

Компанія Armatec Survivability, розташована в Лондоні, запропонувала оновити надлишки бронетехніки.

Цього тижня високопоставлений чиновник DND визнав пропозицію Armatec, проте додав, що рішення ще не прийнято. 

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Протягом дня, 1 березня, російські загарбники здійснили 28 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 157 вибухів. 

Протягом доби, 1 березня, на фронті відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 6 ракетних та 79 авіаційних ударів, здійснив 62 обстріли з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах. 

На записі із камер спостереження, оприлюдненому у соціальних мережах, зафіксовано момент, коли російська система протиповітряної оборони перекинулася на повороті у місті Сочі.