Канада подала класовий позов проти трьох соцмереж на 3,4 млрд доларів

Джерело: CBC News

У Канаді проти провідних соціальних мереж було подано класовий позов на суму 4,5 мільярда канадських доларів (приблизно 3,4 мільярда доларів США), оскільки вони, як стверджують, спричинили шкоду розвитку дітей.

Чотири великі шкільні ради Онтаріо виступають як позивачі, заявляючи, що соціальні мережі негативно вплинули на мислення, поведінку та навчання дітей, що призвело до проблем в роботі шкільних рад.

За даними позивачів, компанії Meta Platforms Inc., Snap Inc. та ByteDance Ltd., які володіють платформами Facebook, Instagram, Snapchat і TikTok відповідно, намагалися створити продукти, що викликають у дітей залежність, та рекламували їх саме серед молоді.

Представники шкільних рад стверджують, що учні стали жертвами “ментальної кризи, проблем уваги та навчання” через надмірне використання соціальних мереж. Вони також вказують на роль соцмереж у збільшенні кібербулінгу, розповсюдженні дезінформації та мові ненависті, а також внаслідок цього у зростанні випадків фізичного насильства у школах.

Щоб впоратися з цими викликами, шкільні ради були змушені залучати додаткові кошти, що призвело до фінансових труднощів. Вони закликають гігантів соціальних мереж компенсувати витрати на освіту та переглянути дизайн своїх продуктів з метою захисту дітей.

Також варто зазначити, що в США сотні шкільних рад і кілька штатів вже порушили подібні судові справи, але для Канади цей випадок є першим подібним.

Попри відведення військ з півночі Сирії після падіння режиму Башара Асада, Росія поки не поспішає залишати авіабазу Хмеймім у Латакії та військово-морську базу в Тартусі, повідомили агентству Reuters чотири сирійські посадовці.

15 грудня, під час першого візиту на французький острів Корсика, Папа Римський Франциск згадав російський народ у полуденній молитві про мир у кафедральному соборі міста Аяччо.

Мешканець Каліфорнії випадково став власником унікальних касет із невиданими піснями американського співака Майкла Джексона 1989–1991 років.

14 грудня в американському штаті Нью-Йорк закрили злітно-посадкові смуги міжнародного аеропорту Стюарт через активність невідомих безпілотників у повітряному просторі.

ФІФА прокоментувала публікацію карти України без тимчасово окупованого Росією Криму під час жеребкування кваліфікації чемпіонату світу 2026 року.