Канада виділила близько 23 млн євро на фонд для закупівлі ППО Україні

Джерело: Міністерство національної оборони Канади

У Канаді заявили, що вкладуть близько 23 млн євро у фонд закупівлі пріоритетних засобів ППО для України. Внесок є частиною військової допомоги Києву на суму 500 млн канадських доларів, який оголошували ще у червні.

За словами глави Міноборони Канади Білла Блера, їхній внесок направлять у партнерський фонд, створений Великою Британією. Ним передбачено придбання для України “високопріоритетного обладнання протиповітряної оборони” для захисту від російських атак ракетами та безпілотниками.

До ініціативи вже долучилися Данія, Нідерланди та США.

Всього з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Канада надала допомоги на суму понад 8 млрд канадських доларів, з яких близько 1,8 млрд спрямовано на військову допомогу.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.

Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.