Картину Густава Клімта, яку вважали зниклою майже 100 років, продали за 30 млн євро

Джерело: The Guardian

Незавершену роботу австрійського художника Густава Клімта “Портрет фройляйн Лізер” продано на аукціоні у Відні за 30 мільйонів євро. Цю картину, втрачену майже століття тому і відому лише з чорно-білих фотографій, віднайшли у приватній колекції.

“Портрет фройляйн Лізер”, написаний у 1917 році, за рік до смерті Клімта, раніше належав віденській єврейській родині Лізерів. Після 1925 року картину вважали зниклою, але її долю вдалося розкрити лише цього року, коли вона знову з’явилася у сфері громадської уваги завдяки аукціонному дому im Kinsky.

За словами експертів, первісна оцінка картини коливалася від 30 до 50 мільйонів євро. Перед аукціоном, що відбувся в середу, роботи Клімта були доступні для огляду публіці, привернувши близько 15 тисяч відвідувачів.

Клімт, відомий своїми портретами та пейзажами, регулярно займає верхні позиції на аукціонах. Раніше один із його творів, “Дама з віялом”, продали за рекордні 85,3 мільйона фунтів, що стало найвищою ціною для картини, проданої на аукціоні в Європі.

26 травня президент Володимир Зеленський звернувся до глави США Джо Байдена та китайського лідера Сі Цзіньпіна з закликом взяти участь у Глобальному саміті миру.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що європейські банки, працюючи у Росії, постають перед зростаючими ризиками. Нині США розглядають можливість посилення вторинних санкцій щодо банків, викритих у сприянні операціям у межах військових зусиль Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 26 травня щодо російського вторгнення. Від початку доби на фронті відбулося 95 бойових зіткнень.

Президент Володимир Зеленський зустрінеться з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом у Мадриді 27 травня. Сторони мають намір підписати угоду щодо гарантій безпеки для України. Текст документа погодили 7 травня.

Представники розвідки США та союзників відслідковують зростання кількості диверсійних операцій у Європі з боку РФ. Дії РФ є частиною російської кампанії з підриву постачання озброєння Україні.