Катували українців на тимчасово окупованій Луганщині: двом росіянам повідомлено про підозру

Джерело: СБУ
Двом росіянам, які катували українців на тимчасово захопленій частині території Луганщини, повідомлено про підозру.
Зловмисники викрадали людей до російських катівень та особисто піддавали їх жорстоким тортурам, щоб схилити до співпраці з росіянами.
Одним із фігурантів є колишній співробітник місцевого підрозділу розформованої міліції, який у 2015 році вступив до окупаційного “МДБ ЛНР”.
Після початку повномасштабного вторгнення РФ та захоплення Сватового він брав участь у репресіях проти українських патріотів, які чинили спротив загарбникам у місті. Діючи у складі озброєних груп росіян, фігурант разом зі спільниками викрадав людей прямо посеред вулиці та відвозив їх “на підвал”.
Серед потерпілих були колишній мер міста, депутат райради та декілька працівників місцевих держустанов. У катівнях зловмисник бив ув’язнених прикладом автомата, поливав їх окропом та застосовував електричний струм.
Ще один фігурант – колишній посадовець місцевої пенітенціарної установи. У 2014 році він добровільно приєднався до “управління виконання покарань” терористичної організації “ЛНР”.
Ще до початку повномасштабного вторгнення Росії він став “заступником начальника Суходільської виправної колонії РФ”.
Після 24 лютого 2022 року окупанти створили на базі псевдоустанови російську катівню, куди звозили українських військовополонених. Там їх жорстоко били гумовими кийками, а також днями тримали без їжі та води у переповнених камерах.
Крім того, зловмисник особисто катував ув’язнених електричним струмом у власному кабінеті.
Слідчі Служби безпеки заочно повідомили обом фігурантам про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб). Тривають комплексні заходи, щоб знайти і покарати росіян.
- Російського сержанта, який бив, катував та погрожував вбивством мирним мешканцям Бучі, засудили до 10 років позбавлення волі.
- Працівнику ФСБ РФ, який катував мирне населення Харківщини, заочно повідомлено про підозру.
- Російському військовому, який зараз перебуває в українському полоні, повідомили про підозру. За даними слідства, він розстріляв військовополоненого українського захисника.
Речниця Єврокомісії Аніта Гіппер заявила, що останні деталі про те, як у російському полоні загинула українська журналістка Вікторія Рощина, є ще одним доказом жорсткості російської системи і свідченням, що окупація є смертельною загрозою для українців.
Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.
Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.
Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.