Кая Каллас відмовилася спілкуватися з Лавровим на зустрічі ОБСЄ
Джерело: Аннітта Гіппер у коментарі DW
Оскільки глава МЗС Росії Сергій Лавров внесений до санкційного списку ЄС, жодних контактів із ним від глави європейської дипломатії Каї Каллас не передбачено, повідомили в Єврокомісії.
Водночас, попри санкції, Лаврова включено до обмеженого списку осіб, прізвища яких позначені “зірочкою”. Це означає, що на нього не поширюється заборона на в’їзд до Євросоюзу.
ЄС вирішив, що заходи заборони на поїздки – в’їзд на територію країн-членів ЄС або транзит через них – проти нього не застосовуються. ЄС продовжить притягувати російських посадовців до відповідальності за їхні дії, водночас залишаючи відкритими можливості для діалогу, – пояснила речниця ЄС із закордонних справ та політики безпеки Аннітта Гіппер.
Ми повідомляли, що Держсекретар США Ентоні Блінкен та глава МЗС РФ Сергій Лавров відвідають щорічне засідання ОБСЄ, де можуть обговорити Україну.
Додамо, влада Мальти анулювала візу офіційній представниці російського МЗС Марії Захаровій перед засіданням Ради міністрів закордонних справ Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), котре відбудеться 5–6 грудня у Валлетті.
Безпрецедентним випадком стало анулювання напередодні заходу вже виданої Мальтійським головуванням візи офіційній представниці МЗС Росії Захаровій із формулюванням „через обставини, що не залежать від них“, – повідомили у російському відомстві.
У МЗС РФ пояснили, що тісна співпраця ОБСЄ з організаціями, такими як Шанхайська організація співробітництва, БРІКС і Співдружність Незалежних Держав (СНД), могла б посилити її позиції в умовах глобальних змін. Наразі, за словами російського МЗС, говорити про значущу роль ОБСЄ складно, проте співпраця з новими форматами, які функціонують в актуальних умовах, принесла б користь організації.
31-те засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ заплановано на 5–6 грудня у Валлетті. У заході візьме участь глава МЗС Росії Сергій Лавров. У російському відомстві наголосили, що ця рада є ключовим керівним органом ОБСЄ.
Захарова, коментуючи рішення Мальти, заявила, що “для неї не залишилося ні співпраці, ні взаємодії”.
- У середу 57-річна росіянка вилетіла з Парижа на борту рейсу з аеропорту імені Шарля де Голля до міжнародного аеропорту імені Джона Ф. Кеннеді в Нью-Йорку.
- Російським туристам почали масово відмовляти у в’їзді до Мексики через підозри, що громадяни РФ напевно нелегально емігрують до США.
- У Норвегії з 29 травня набула чинності заборона на в’їзд російських туристів. Щобільше, росіянам заборонено транзитні поїздки через країну до інших європейських країн.
- У Литві анулюватимуть посвідки на проживання для білорусів та росіян через часті поїздки на батьківщину, якщо ті їздитимуть на батьківщину більше одного разу на місяць. Відповідний законопроєкт внесли до Сейму.
Агента ФСБ у керівництві “Укртелекому”, котрий передавав ворогу секретні дані про зв’язок у Силах оборони, засудили до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.