Литва анулюватиме посвідки на проживання білорусам і росіянам через часті поїздки додому
Джерело: The Moscow Times
У Литві анулюватимуть посвідки на проживання для білорусів та росіян через часті поїздки на батьківщину, якщо ті їздитимуть на батьківщину більше одного разу на місяць. Відповідний законопроєкт внесли до Сейму.
Посвідки на проживання позбавлятимуть тих, хто частіше, ніж раз на місяць протягом минулого року їздили до Росії чи Білорусі.
Литовські законодавці наголосили, що було б доцільно скасувати дозвіл, виданий громадянам Білорусі та РФ на тимчасове проживання в Литві, якщо вони їздять до Білорусі та РФ відповідно більше одного разу на місяць протягом минулих 12 місяців.
На думку авторів законопроєкту, росіяни та білоруси можуть бути завербовані та виконувати у Литві завдання розвідки. Також дозвіл на проживання пропонують анулювати, якщо росіяни і білоруси публічно схвалили військову агресію проти України або систематично поширюють неправдиву інформацію, що суперечить інтересам суспільства чи держави.
З початку війни РФ проти України у Литві вже анулювали 2905 посвідок на проживання росіян та білорусів. З початку російського вторгнення до Литви з проханням тимчасового виду звернулося понад 55 тисяч громадян Росії та Білорусі, ще 38 тисяч подали документи на отримання постійної посвідки на проживання.
- Німецького військового офіцера звинуватили у шпигунстві на користь Росії.
- Речник міністра-координатора спеціальних служб Польщі Яцек Добжинський повідомив, що польська контррозвідка розслідує діяльність проросійської шпигунської мережі, спрямованої проти держав та інституцій ЄС.
- За минулі два місяці Кремль активізував в Україні мережу “сплячих” шпигунів. Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов назвав для цього причину.
- 20 березня парламент Чехії визнав Росію найбільшою загрозою безпеці країн-членів ЄС та НАТО. В ухваленій резолюції наголосили, що “терористичний режим у Росії” намагається поширити сферу свого впливу зокрема на Україну та решту європейських країн.
Кількість загиблих унаслідок російського ракетного удару по Дніпропетровщині 24 червня зросла до 20 осіб.
Номінований президентом США Дональдом Трампом на посаду верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал-лейтенант Алексус Гринкевич заявив, що вірить у перемогу України у повномасштабній війні проти Росії.
Палата представників Конгресу США відхилила резолюцію, котру подав конгресмен-демократ Ел Грін, з закликом розпочати процедуру імпічменту президента Дональда Трампа.
Росія зможе зберегти нинішні масштаби бойових дій в Україні принаймні до 2027 року. Така оцінка можливостей Москви надана НАТО під час саміту в Гаазі.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна має значний прогрес щодо очищення українських земель від вибухонебезпечних предметів. Одночасно глава уряду акцентував увагу на викликах, які потребують реагування.