Кількість страт у світі за рік зросла майже на третину – Amnesty International
Джерело: Amnesty International
Згідно зі звітом міжнародної правозахисної організації Amnesty International, у 2023 році у світі було проведено 1153 страти, що більш ніж на 30% перевищує показник 2022 року.
При цьому наголошено, що це найвищий показник, зафіксований Amnesty International з 2015 року, коли було страчено 1634 людини.
За даними АІ, найбільша кількість страт у 2023 році зафіксована у Китаї, Ірані Саудівській Аравії, Сомалі та США. Зокрема, на Іран припадає 74% від загальної кількості страт, на Саудівську Аравію – 15%. Збільшення кількості страт спостерігалося у 2023 році у Сомалі та США.
“Величезний сплеск зареєстрованих страт стався насамперед через Іран. Іранська влада продемонструвала повну зневагу до людського життя та збільшила кількість страт за злочини, пов’язані з наркотиками, ще більше підкреслюючи дискримінаційний вплив смертної кари на найбільш маргіналізовані та збіднілі громади Ірану”, – зазначила генеральна секретарка Amnesty International Агнес Калламар.
У документі також йдеться, що в 2023 році кількість ухвалених у світі смертних вироків збільшилася на 20%, а загальна їхня кількість сягнула 2428.
- Колишнього керівника Yoozoo Games Сюй Яо засудили в Китаї до страти за вбивство голови компанії Лінь Ці в 2020 році. Компанія пов’язана з “Грою престолів” та новинкою від Netflix “Завдання трьох тіл”.
Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.
NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.
Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.
Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.
90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.