Кількість страт у світі за рік зросла майже на третину – Amnesty International

Джерело: Amnesty International

Згідно зі звітом міжнародної правозахисної організації Amnesty International, у 2023 році у світі було проведено 1153 страти, що більш ніж на 30% перевищує показник 2022 року.

При цьому наголошено, що це найвищий показник, зафіксований Amnesty International з 2015 року, коли було страчено 1634 людини.

За даними АІ, найбільша кількість страт у 2023 році зафіксована у Китаї, Ірані Саудівській Аравії, Сомалі та США. Зокрема, на Іран припадає 74% від загальної кількості страт, на Саудівську Аравію – 15%. Збільшення кількості страт спостерігалося у 2023 році у Сомалі та США.

“Величезний сплеск зареєстрованих страт стався насамперед через Іран. Іранська влада продемонструвала повну зневагу до людського життя та збільшила кількість страт за злочини, пов’язані з наркотиками, ще більше підкреслюючи дискримінаційний вплив смертної кари на найбільш маргіналізовані та збіднілі громади Ірану”, – зазначила генеральна секретарка Amnesty International Агнес Калламар.

У документі також йдеться, що в 2023 році кількість ухвалених у світі смертних вироків збільшилася на 20%, а загальна їхня кількість сягнула 2428.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.

17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.​