Кількість загиблих унаслідок землетрусу в М’янмі збільшилася до 3471 особи

Джерело: France24

Руйнівний землетрус у М’янмі забрав життя 3471 особи. Поранень зазнала 4671 особа, водночас 214 осіб досі вважаються зниклими безвісти.

Оскільки люди або зовсім втратили свої домівки, або не хочуть перебувати у пошкоджених та нестабільних будівлях, багато хто ночує на вулиці в наметах.

Разом з тим через сильні дощі та дефіцит тентів, є побоювання, що зруйновані будівлі можуть осісти, що ускладнить пошукові роботи.

Експерти з надання допомоги попереджають, що дощі та спека збільшують ризик спалахів хвороб у таборах для жертв, котрі перебувають у тимчасових укриттях.

Глава гуманітарної допомоги ООН Том Флетчер зазначив, що терміново потрібні їжа, вода та відновлення електропостачання.

М’янма перебуває під владою лідера хунти Мін Ауна Хлаїна з 2021 року, після того, як військові захопили владу в результаті перевороту, скинувши цивільний уряд Аун Сан Су Чжі.

Міжнародні зусилля з надання допомоги в М’янмі, країні з населенням понад 50 мільйонів осіб, ускладнені ненадійними комунікаційними мережами та серйозно пошкодженою інфраструктурою.

Навіть до останнього землетрусу гуманітарна ситуація в країні була критичною, оскільки затяжний багатосторонній конфлікт призвів до переміщення 3,5 мільйона осіб, свідчать дані ООН.

ООН повідомила в п’ятницю, що з моменту землетрусу хунта продовжує здійснювати десятки атак на повстанські групи.

Флетчер провів переговори з міністрами закордонних справ Таїланду та Малайзії в суботу для того, що він назвав “практичною зустріччю”, спрямованою на “сильну, скоординовану колективну дію” для порятунку життів у М’янмі.

Зауважимо, у п’ятницю глава військової хунти країни Мін Аун Хлаінг повернувся з рідкісної закордонної поїздки на регіональний саміт в Бангкоку, де він зустрівся з лідерами, в тому числі з прем’єр-міністрами Таїланду та Індії.

Присутність генерала на саміті викликала суперечки: протестувальники на місці проведення заходу демонстрували банер, який називав його “вбивцею”, а антиурядові групи засуджували його присутність на саміті.

Присутність генерала на саміті викликала протести, коли демонстранти на місці виставили банер, назвавши його “вбивцею”, а антихунтові групи засудили його участь.

Нагадаємо, 28 березня у М’янмі стався потужний землетрус магнітудою 7,4. У суботу, 29 березня, зафіксували ще один землетрус магнітудою 5,1 поблизу столиці Найп’їдо.

США мають намір повернути контроль над Панамським каналом, послабивши вплив Китаю на стратегічний об’єкт, заявив міністр оборони Піт Гегсет під час візиту до Панами. Вашингтон має намір поглибити безпекову співпрацю з Панамою, щоб не дозволити Китаю використати комерційні зв’язки для шпигунства.

США висловили серйозне занепокоєння тим фактом, що українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, котрі воювали на боці Росії, заявила речниця Державного департаменту Теммі Брюс.

Щонайменше десяток республіканців Палати представників США розглядають можливість підтримати законопроєкт конгресмена Дона Бейкона (республіканець, Небраска), котрий обмежить повноваження президента щодо запровадження тарифів без схвалення Конгресу.

Пізно ввечері 8 квітня російські війська здійснили черговий масований запуск дронів. У Харкові та Дніпрі через російські атаки є постраждалі. Також у містах зайнялися пожежі на місцях прильотів.

За результатами перевірок представниками омбудсмена шкіл-інтернатів, психоневрологічних диспансерів та дитячих будинків правоохоронці розпочали вісім кримінальних проваджень, мовиться у відповіді секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на запит hromadske.