Кількість загиблих в Ізраїлі унаслідок атак ХАМАС перевищила 1200 осіб

Джерело: The Times of Israel

За останніми даними, кількість загиблих внаслідок атак палестинського угруповання ХАМАС на Ізраїль зросла до понад 1200 осіб. Ще близько 3000 осіб поранені, а доля близько 150 осіб, яких бойовики взяли у заручники, невідома.

Ввечері 10 жовтня ЗМІ повідомляли про 1000 загиблих осіб, проте вже вранці 11 жовтня ізраїльські військові оголосили про понад 1200 жертв атак бойовиків.

За даними МОЗ Ізраїля, кількість постраждалих осіб – 2901, з яких понад 500 досі ушпиталені. З них 26 осіб у критичному стані та 340 – у тяжкому.

Своєю чергою ЦАХАЛ продовжив боротьбу з ХАМАС на півдні країни. Ввечері 10 жовтня ізраїльські військові повідомили, що літаки ВПС вразили понад 70 цілей ХАМАС у районі міста Газа ат-Туфа та військову структуру, якою керує Палестинський ісламський джихад.

10 жовтня ЦАХАЛ також завдав ударів у Сирії та Лівані після того, як кілька мінометів було випущено по північному Ізраїлю.

Армія оборони Ізраїлю заявила, що 15 ракет було випущено з Лівану по Західній Галілеї. Чотири снаряди були перехоплені системою протиповітряної оборони “Залізний купол”, а решта впали на відкритих територіях, не завдавши шкоди чи поранень.

Спочатку військові заявили в заяві, що завдали артилерійських ударів у відповідь на ракетний обстріл, а в пізнішій заяві заявили, що танки обстріляли два пости, що належать терористичному угрупуванню “Хезболла”.

Пізніше ХАМАС взяв на себе відповідальність за ракетний обстріл, а Хезболла заявила, що здійснила атаку протитанковою керованою ракетою.

Голанські висоти були обстріляні з Сирії з мінометів. Армія оборони Ізраїлю заявила, що кілька снарядів перетнули територію Ізраїлю та впали на відкриті території, не завдавши шкоди.

Армія оборони Ізраїлю заявила, що завдала артилерійських ударів у Сирії у відповідь, прицілившись до джерела мінометного вогню.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що утвердження української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на всій території України має стати стратегічним завданням Української держави. Омбудсман пояснив, що у 2024 році почали проявлятися ознаки уповільнення українізації.

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина повідомила про наймасштабнішу зовнішню кібератаку на державні реєстри України. Атака, організована росіянами, тимчасово паралізувала ключові системи Міністерства юстиції. Відновлення роботи триватиме до двох тижнів.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 19 грудня. З початку доби відбулося 189 бойових зіткнень, противник завдав 51 авіаційного удару, скинувши при цьому 80 КАБ, застосував 820 дронів-камікадзе, здійснив понад 4100 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ.

19 грудня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що США надали Будапешту виняток із запроваджених нещодавно санкцій проти російського “Газпромбанку”, аби країна надалі проводила платежі за газ.

Державний секретар США Ентоні Блінкен вважає, що нині Україна має зрозуміти, що робити далі: продовжити боротьбу або піти на переговори зі спробою довести це до припинення вогню.