Кількість загиблих в Ізраїлі унаслідок атак ХАМАС перевищила 1200 осіб
Джерело: The Times of Israel
За останніми даними, кількість загиблих внаслідок атак палестинського угруповання ХАМАС на Ізраїль зросла до понад 1200 осіб. Ще близько 3000 осіб поранені, а доля близько 150 осіб, яких бойовики взяли у заручники, невідома.
Ввечері 10 жовтня ЗМІ повідомляли про 1000 загиблих осіб, проте вже вранці 11 жовтня ізраїльські військові оголосили про понад 1200 жертв атак бойовиків.
За даними МОЗ Ізраїля, кількість постраждалих осіб – 2901, з яких понад 500 досі ушпиталені. З них 26 осіб у критичному стані та 340 – у тяжкому.
Своєю чергою ЦАХАЛ продовжив боротьбу з ХАМАС на півдні країни. Ввечері 10 жовтня ізраїльські військові повідомили, що літаки ВПС вразили понад 70 цілей ХАМАС у районі міста Газа ат-Туфа та військову структуру, якою керує Палестинський ісламський джихад.
10 жовтня ЦАХАЛ також завдав ударів у Сирії та Лівані після того, як кілька мінометів було випущено по північному Ізраїлю.
Армія оборони Ізраїлю заявила, що 15 ракет було випущено з Лівану по Західній Галілеї. Чотири снаряди були перехоплені системою протиповітряної оборони “Залізний купол”, а решта впали на відкритих територіях, не завдавши шкоди чи поранень.
Спочатку військові заявили в заяві, що завдали артилерійських ударів у відповідь на ракетний обстріл, а в пізнішій заяві заявили, що танки обстріляли два пости, що належать терористичному угрупуванню “Хезболла”.
Пізніше ХАМАС взяв на себе відповідальність за ракетний обстріл, а Хезболла заявила, що здійснила атаку протитанковою керованою ракетою.
Голанські висоти були обстріляні з Сирії з мінометів. Армія оборони Ізраїлю заявила, що кілька снарядів перетнули територію Ізраїлю та впали на відкриті території, не завдавши шкоди.
Армія оборони Ізраїлю заявила, що завдала артилерійських ударів у Сирії у відповідь, прицілившись до джерела мінометного вогню.
- Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що ізраїльські війська завдали авіаударів по школах і великих житлових будинках у Газі, що призвело до жертв серед цивільного населення.
- Заступник голови політбюро ХАМАС Муса Абу Марзук висловив “вдячність” РФ, зауваживши, що Москва “не дозволила США та Ізраїлю просунути резолюцію” під час засідання Ради безпеки ООН.
- Напад на Ізраїль з боку палестинського угруповання ХАМАС 7 жовтня може стати одним з найбільших провалів ізраїльської розвідки з часів війни Судного дня 1973 року.
Служба безпеки України спільно з прокуратурою знешкодила злочинне угруповання, яке викрадало, катувало та вимагало гроші у підприємців і військових на Дніпропетровщині. Серед затриманих депутат місцевої ради, котрий зі спільниками вимагав 2,5 млн доларів у військового.
19 листопада глава МЗС України Андрій Сибіга здійснить візит до Сполучених Штатів з офіційним візитом.
Між Литвою та Швецією на дні Балтійського моря виявили черговий пошкоджений підводний кабель зв’язку, про що повідомив головний технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс.
18 листопада Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, котрою закликали до негайного припинення бойових дій у Судані. Інші 14 членів органу підтримали документ, спрямований на розв’язання гуманітарної кризи.
Україна долучилася до Глобальної Платформи Кліматичного Клубу. Це механізм підтримки, покликаний прискорити декарбонізацію промисловості з високим рівнем викидів і сприяти промисловому розвитку з нульовим та низьким рівнем викидів.