Кіт президента Індонезії отримав право на особисту охорону та державні послуги

Джерело: South China Morning Post
Домашній улюбленець президента Індонезії Прабово Субіанто – кіт Боббі Кертанегар – має право на державні послуги та президентську охорону.
За словами заступника державного секретаря Юрі Ардіанторо, Боббі вважається частиною власності президента, тому має право і на його охорону.
“Справа не тільки в президенті, але й у тому, що за збереження президентської власності відповідає держава”, — пояснив він.
Особлива увагу громадськості до кота з’явилася після того, як Боббі відвідав захід Cat Lovers Social Day 2025. У соцмережах поширилось відео, на якому видно, як Боббі везуть у візку для тварин і в супроводі кількох поліціянтів вивозять на сцену.
Користувачі соцмереж розкритикували те, що на догляд кота виділяють окремі гроші.
MIRIS
Digaji dengan keringat rakyat
Cuma buat mengawal seekor kucing?Sudah sebegitu tersesatkah kita sebagai bangsa sampai praktek seperti ini masih bisa berlangsung di tahun 2025? pic.twitter.com/CRFySxHxm2
— ꦩꦸꦂꦠꦝ (@MurtadhaOne1) July 15, 2025
Раніше Боббі був вуличним котом, якого Прабово забрав собі близько дев’яти років тому. Кіт має власні акаунти в соціальних мережах з майже 1 мільйоном підписників в Instagram.
- У січні 2024 року парламент Південної Кореї ухвалив закон про заборону вживання собачого м’яса, давши фермерам час до лютого 2027 року на закриття бізнесу. Втім, за оцінками ЗМІ, на фермах країни досі утримується близько 550 000 собак, котрих необхідно перевести до притулків або знайти нові домівки.
Внаслідок масштабної схеми вирубки лісів на території Лазещинського лісництва, яке є філією “Ясінянське лісомисливське господарство” ДП “Ліси України” довкіллю завдано збитків на 55,8 млн гривень. Посадовцю філії оголосили підозру.
Біля Офісу президента ввечері 22 липня спалахнули протести після того, як влада Україна зробила крок до послаблення антикорупційного агентства. Опоненти вважають це найрадикальніший із низки нещодавніх кроків, спрямованих на концентрацію влади у руках Володимира Зеленського та придушення критики його адміністрації.
Ввечері 22 липня президент Володимир Зеленський підписав закон №12414, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.
Працівники Національного антикорупційного бюро та Спеціальної антикорупційної прокуратури прокоментували численні акції протести у низці міст після ухваленням Верховною Радою поправок до законопроєкту №1244, що фактично нівелюють незалежність НАБУ та САП.