Кладовище флоту РФ: СтратКом ЗСУ оприлюднив карту з місцями затоплень кораблів РФ

Джерело: СтратКом ЗСУ/Facebook

В Управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ показали карту з орієнтовними місцями затоплень та пошкоджень російських кораблів.

“Чорне море перетворилося на кладовище для російського флоту. СтратКом ЗСУ зібрав інформацію про орієнтовні місця затоплень та пошкоджень кораблів окупантів. У морі ще багато місця”, – зазначили у відомстві.

Відтак, за даними Управління стратегічних комунікацій ЗСУ, українські захисники вже знищили 13 російських кораблів у Чорному морі. Зокрема, пошкоджено українськими воїнами – 22 ворожі кораблі.

Додамо, що нещодавно у Чорному морі українські захисники знищили великий десантний корабель РФ “Цезар Куніков”.

Як повідомили у Генштабі, знищення ворожого корабля – спільна робота Збройних сил України з підрозділами Головного управління розвідки Міноборони.

Зазначається, що на момент ураження корабель перебував у територіальних водах України поблизу Алупки (ТО Крим).

За словами речника Військово-морських сил України Дмитра Плетенчука, на момент повномасштабного вторгнення в Україну російський Чорноморський флот налічував близько 80 бойових одиниць. Сили оборони вже завдали російському флоту значних втрат.

Він розповів, що серед тих близько 80 бойових одиниць в Чорноморському флоті 30-35 – це одиниці із “серйозним озброєнням”. Зокрема йдеться про великі десантні кораблі, підводні човни, мінні загороджувачі тощо.

На сьогодні, як зауважив Плетенчук, вже знищено 25 бойових одиниць Чорноморського флоту, а 15 – мають суттєві пошкодження та перебувають на ремонті.

“Тобто у відсотках це вже досить суттєво. Проте, вони мають сполучення з іншими акваторіями – з Каспійською флотилією, так само вони можуть внутрішніми водами навіть із Балтики перетягнути щось на кшталт тих самих ракетних катерів”, – попередив він.

У розвідці США вважають, що президент Росії Володимир Путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі та готовий вести бойові дії щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз — 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року.

Аналітики проєкту DeepState оновили мапу бойових дій на Сумщині. Наразі 62,6 км² території області позначені як окуповані.

У ніч на 18 травня російські війська здійснили масовану атаку безпілотниками по Київській області. Один із дронів влучив у приватний будинок, де мешкала родина 4-річного Марка. Унаслідок удару загинула його мама, яка кинулася на сина, щоб захистити.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва передасть Україні документ щодо врегулювання війни після завершення обміну військовополоненими у форматі “1000 на 1000”.

З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.