КМДА заперечує інформацію СБУ про привласнення ₴60 мільйонів столичного бюджету

Джерело: КМДА

У Київській міській державній адміністрації (КМДА) заперечують повідомлення Служби безпеки про схему, у межах якої четверо фігурантів привласнили майже 60 мільйонів гривень з бюджету столиці, виділених на допомогу тяжкохворим.

Директор департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА Руслан Світлий офіційно спростовує інформацію про нібито збитки у 60 мільйонів гривень, завдані департаментом столичному бюджету.

За його словами, немає жодних підтверджених фактів чи судової експертизи, яка б фіксувала збитки.

“Чітко прослідковується хвиля маніпуляцій, яку розповсюджують анонімні Telegram-канали. При цьому саме кримінальне провадження сфабриковане, адже СБУ не має права розслідувати цю справу (нагадую: частина 5 статті 191 ККУ – не підслідна СБУ). Відсутні докази зловживання – в матеріалах слідства немає опису порушених посадових обов’язків, немає навіть самого механізму “заволодіння коштами”. І головне – внаслідок цієї ситуації через медійну та юридичну атаку є ризик зриву надання життєво необхідних послуг для тяжкохворих, паліативних пацієнтів і людей із ментальними розладами”, – каже Руслан Світлий.

Він переконаний, що такі дії правоохоронців – не боротьба за справедливість, а маніпуляція, яка загрожує найвразливішим верствам населення столиці.

“Департамент соціальної та ветеранської політики ініціюватиме кримінальні провадження щодо всіх, хто причетний до фабрикування цієї справи. А також позиватиметься до тих, хто поширив відверту дезінформацію, шкодячи не лише репутації, а й роботі важливих соціальних програм”, – сказав директор департаменту.

Нагадаємо, 21 березня СБУ повідомляла, що у КМДА організували схему з привласнення майже 60 млн гривень, виділених на допомогу тяжкохворим.

Серед фігурантів – заступниці очільника Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА, експосадовець КМДА, який тепер обіймає посади керівника однієї із столичних психлікарень та компанії медико-соціального профілю, та комерційний директор компанії, яка виграла тендер КМДА, і належить третьому фігуранту.

За матеріалами справи, зловмисники організували механізм розкрадання грошей, виділених на фінансування киян, які страждають невиліковними захворюваннями.

Аби втілити схему у життя посадовці КМДА уклали договір з компанією спільника на загальну суму 149 млн грн. За ці гроші підрядники мали здійснювати щоденний паліативний догляд за тяжкохворими громадянами, зокрема щодо безплатного медобслуговування, придбання ліків та харчів. Та натомість майже третину бюджетних коштів фігуранти витратили на придбання авто преміумкласу та елітної нерухомості, які “на папері” використовували для потреб пацієнтів.

Уряд Люксембургу офіційно збільшив свій внесок до Фонду підтримки енергетики України до 12 мільйонів євро. Додаткові 10 мільйонів євро вже надійшли та повністю доступні на спеціальному рахунку Фонду.

Прокурори Київської міської прокуратури повідомили про підозру 26-річному громадянину Індії, якого підозрюють у сприянні студентам-медикам у складанні єдиного державного кваліфікаційного іспиту КРОК за $9 000.

За даними ЗМІ, президент США Дональд Трамп особисто телефонував канцлеру ФРН Фрідріху Мерцу, щоб висловити невдоволення тим, що Росія продовжує атакувати Україну.

У Хабаровському краї Російської Федерації зазнав катастрофи гелікоптер Мі-8. Унаслідок аварії екіпаж загинув.

Рада ЄС ухвалила рішення запровадити нові санкції проти дев’яти осіб і шести організацій, причетних до дестабілізаційної діяльності Росії за кордоном, зокрема до маніпулювання інформацією та втручання в політичні процеси інших держав.