КНДР передає Росії майже 3 000 000 боєприпасів на рік – The Times
Джерело: The Times
За даними ЗМІ, половину снарядів, які РФ застосовує у війні проти України, вона отримує з Північної Кореї. Мовиться про близько 3 000 000 снарядів на рік.
ЗМІ, з посиланням на джерела у західній розвідці, зазначають, що багато північнокорейських снарядів є несправними, однак саме перевага у снарядах допомогла окупантам досягти успіхів на фронті, зокрема окупувати Вугледар.
У виданні зауважили, що Росія стала залежною від снарядів з КНДР після візиту Путіна до Північної Кореї на початку 2024 року.
Джерело також повідомило, що війська РФ зазнають суттєвих втрат у війні – у середньому 1200 на добу, з яких близько 500 лише у боях за Покровськ на Донеччині.
Наголошується, що зараз Росія не здатна одночасно воювати за Покровськ та витісняти ЗСУ з Курщини, через нестачу живої сили, однак Кремль не готовий оголошувати мобілізацію у РФ.
- У Північній Кореї розкритикували новий пакет американської військової допомоги Україні, попередивши про небезпеку ядерної війни.
Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.
Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 16 цивільних, серед них 6 дітей.
Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.
Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.
За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.