КНДР вносить зміни до конституції щодо ядерної політики, посилаючись на провокації США, – Reuters

Джерело: Reuters

28 вересня державне інформаційне агентство KCNA повідомило, що Північна Корея прийняла поправку до конституції щодо ядерної зброї, оскільки лідер країни Кім Чен Ин пообіцяв прискорити виробництво ядерної зброї, щоб стримати те, що він назвав провокаціями США.

Вищі народні збори одноголосно прийняли поправку, згідно з якою Північна Корея “розробляє ядерну зброю високого рівня для забезпечення свого права на існування” та “стримування війни”, повідомило KCNA.

“Політика КНДР з розбудови ядерної зброї стала постійним основним законом держави, який нікому не дозволено порушувати”, — заявив Кім Чен Ин, звертаючись до парламенту. 

Він підкреслив “необхідність продовження роботи з експоненціального збільшення виробництва ядерної зброї та диверсифікації засобів ядерного удару та їх розгортання в різних службах”.

Лідер КНДР додав, що військові навчання США та розміщення стратегічних засобів у регіоні є провокаціями.

Генеральний секретар Кабінету міністрів Японії Хірокадзу Мацуно заявив: 

“Ядерні та ракетні розробки Північної Кореї становлять загрозу миру та безпеці нашої країни й міжнародної спільноти, і з ними ніколи не можна миритися”.

Аналітики кажуть, що внесення ядерної політики до конституції є символічним кроком, який заявляє про намір Північної Кореї мати постійні ядерні сили, про які вона не буде вести переговори.

“Нова холодна війна в регіоні Північно-Східної Азії та військова напруженість на Корейському півострові будуть посилюватися”, — сказав Ян Му Джін, професор Університету північнокорейських досліджень у Сеулі.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.