КНДР випустила на територію Південної Кореї повітряні кулі зі сміттям

Фото: Yonhap

Джерело: Yonhap  

Північна Корея відправила понад 150 повітряних куль зі сміттям на територію Південної Кореї. Це сталось після того, як КНДР пообіцяла “дати відповідь” на дії активістів з Південної Кореї, які розповсюджують листівки проти КНДР.

За даними військових Південної Кореї, з вечора 28 травня низка повітряних куль з КНДР перетнули кордон та впали у різних частинах країни. До куль були прикріплені побутові відходи – пластикові пляшки, батарейки, деталі від взуття та навіть гній.

Військові забрали відходи для детальної перевірки.

“Ці дії Північної Кореї є явним порушенням міжнародного права та загрозою безпеці нашого народу. (Ми) суворо попереджуємо КНДР негайно припинити свої нелюдські та вульгарні дії”, – заявили військові Південної Кореї.

Військові також закликали своїх громадян не торкатись предметів з повітряних куль та повідомляти правоохоронцям у випадку їх виявлення.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.

Активісти британської кліматичної компанії “Just Stop Oil”, яка закликає відмовитися від викопних ресурсів, у межах своєї останньої акції протесту залили Стоунгендж помаранчевою фарбою.

19 червня у Києві обвалилася пішохідна частина шляхопроводу на проспекті Повітряних сил України, що спричинило ускладнення руху транспорту. Раніше мер столиці Віталій Кличко запевняв, що повідомлення про неналежний стан інженерних споруд лише підживлюють роботу ворожого ІПСО.