Коаліція 23 штатів судитиметься через скорочення фінансування охорони здоров’я США

Джерело: CNN

Коаліція генеральних прокурорів із 23 штатів та округу Колумбія подала позов проти Міністерства охорони здоров’я та соціальних служб США (HHS) та його очільника Роберта Кеннеді-молодшого. Позов оскаржує скорочення 12 мільярдів доларів фінансування системи охорони здоров’я, що, за словами позивачів, є незаконним та загрожує життю громадян.

Адвокати вимагають негайного судового рішення для блокування скорочень, оскільки вони можуть призвести до зупинення ключових медичних послуг та масових звільнень медпрацівників.

Минулого тижня Центри з контролю та профілактики захворювань (CDC) відкликали 11,4 мільярда доларів, які раніше виділили для місцевих органів охорони здоров’я під час пандемії COVID-19. Також зупинено фінансування на 1 мільярд доларів для програм боротьби із залежністю та психічних захворювань.

HHS заявило, що більше не витрачатиме кошти платників податків на “неіснуючу пандемію”, натомість зосередиться на боротьбі з хронічними захворюваннями в межах політики Трампа “Make America Healthy Again”.

Своєю чергою, позивачі наполягають, що скорочене фінансування виділили не лише для боротьби з COVID-19, а й для довгострокового зміцнення медичної системи, зокрема для боротьби з опіоїдною кризою, підготовки до нових пандемій, а також лікування психічних захворювань і профілактики самогубств.

Генеральна прокурорка штату Нью-Йорк Летиція Джеймс наголосила, що рішення адміністрації Трампа поставить під загрозу систему охорони здоров’я: “Скорочення цих коштів зараз зведе нанівець боротьбу з опіоїдною кризою, дестабілізує систему психічного здоров’я та змусить лікарні працювати на межі можливостей”.

За словами керівника Асоціації державних і територіальних служб охорони здоров’я Джозефа Кантера, ці кошти використовувалися для модернізації лабораторій, поліпшення електронної системи моніторингу інфекційних хвороб, підготовки до біотерористичних загроз, а також для тестування на кір та пташиний грип H5N1.

Правовий аспект

У позові стверджують, що адміністрація Трампа перевищила свої повноваження, скасувавши фінансування, яке затвердив Конгрес. Це порушує питання конституційної кризи, оскільки виконавча влада суперечить законодавчій та судовій гілкам.

Якщо адміністрація програє, чи буде вона дотримуватися рішення суду? – запитує адвокат Даніель Карон, котрий спеціалізується на конституційному праві.

Зокрема він порівняв ситуацію з конфліктом гілок влади у питанні заборони TikTok: “Конгрес каже – витрачайте гроші так, суд підтверджує це рішення, а виконавча влада заявляє – ми не будемо цього робити. Це і є конституційна криза”.

Позивачі прагнуть не лише тимчасового блокування скорочень, але й повної заборони на їхнє запровадження в майбутньому.

  • Президент США Дональд Трамп у перший день свого президентства підписав указ про початок виходу Штатів з ВООЗ.
  • 20 січня президент США Дональд Трамп здійснив повернення до Білого дому, підписуючи низку документів, від призначень до виконавчих дій, на церемонії підписання у Капітолії після вступу на посаду.
  • У вівторок, 11 березня, управління ООН з прав людини повідомило про закриття кількох своїх програм через скорочення фінансування з боку США.

Конституційний суд Південної Кореї одноголосно підтримав імпічмент президента Юн Сок Йоля, остаточно усунувши його з посади через короткочасне запровадження воєнного стану в грудні.

В. о. генерального інспектора міноборони США розслідуватиме використання главою Пентагону Пітом Гегсетом месенджера Signal для обговорення з іншими посадовцями атак на Ємен.

Вранці 4 квітня на Дніпропетровщині вибухнув автомобіль одного з місцевих посадовців. Є постраждалі.

За повідомленням ЗМІ, очільник Пентагону не відвідає засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, заплановане на 11 квітня. Це буде вперше, коли США пропустять зустріч.

Триває 1136-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 920 тисяч осіб.