Колекція «Скіфського золота» найближчим часом повернеться в Україну

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

Тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв повідомив, що колекція “Скіфського золота”, яка була виставлена в музеї в Нідерландах у той час, коли РФ окупувала Крим у 2014 році, вже найближчим часом повернеться в Україну.

“МКІП спільно з партнерами з Нідерландів проводить ряд заходів, спрямованих на щонайшвидше повернення колекції артефактів в Україну”, – зазначив Ростислав Карандєєв.

Додамо, що після повернення артефактів з Нідерландів українці зможуть побачити колекцію “Скіфського золота” у Національному музеї історії України.

Нагадаємо, що 9 червня Верховний суд Нідерландів ухвалив остаточне рішення повернути “Кримське золото” Україні. Він підтвердив рішення апеляції дворічної давності на користь Києва.

Судові баталії навколо скарбів тривали майже 9 років. Раніше Верховний суд повністю відмовив у касаційній скарзі музеїв окупованого Росією Криму і залишив в силі рішення апеляції, яке задовольнило усі вимоги України.

26 січня 2022 року так звані російські кримські музеї в тимчасово окупованому Криму подали касаційну скаргу на рішення Верховного суду Амстердама щодо повернення колекції “Скіфського золота” Україні. 9 червня суд повністю відмовив у касаційній скарзі кримським музеям і залишив у силі рішення апеляції, яким задоволено позовні вимоги України.

Над поверненням експонатів додому з 2014 року працювали МКІП, Мін’юст, МЗС, а також адвокати з Нідерландів та України.

Нагадаємо, що у жовтні 2021 року апеляційний суд Амстердама у справі про “Скіфське золото” ухвалив рішення повернути експонати виставки “Крим – Золотий острів у Чорному морі” на територію суверенної держави Україна.

Колекцію з 565 музейних експонатів, яка також відома як “Скіфське золото”, привезли на виставку “Крим – Золотий острів у Чорному морі” в археологічний музей Аллард Пірсон в Амстердамі на початку лютого 2014 року. Це сталося до того, як Росія незаконно анексувала півострів. Через анексію РФ Криму після завершення виставки виникло питання, кому повертати кримську колекцію. Україна вважає кримські скарби своєю культурною спадщиною.

Так, протягом восьми років Україна наполягала на тому, що всі експонати мають належати саме українській державі, яка поверне їх до музеїв у Криму після деокупації півострова і відновлення свого контролю над ним.

26 жовтня 2021 року апеляційний суд Амстердама оголосив рішення у справі щодо належності “Скіфського золота” – колекції археологічних об’єктів.

“Довгоочікувана перемога в суді Амстердама! “Скіфське золото” повернеться до України… Ми завжди повертаємо своє. Спочатку повернемо “Скіфське золото”, а потім і Крим”, – написав тоді Володимир Зеленський.

За українськими оцінками, починаючи з 2014 року Росія вивезла щонайменше 20 000 дітей з України. Повернути вдалось лише 1400 з них.

Служба безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію про український ракетний комплекс “Нептун”.

Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.

Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.

Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.