Коломойського залишили в СІЗО ще на два місяці

Джерело: трансляція засідання суду

Шевченківський райсуд Києва ухвалив рішення щодо продовження запобіжного заходу для українського бізнесмена Ігоря Коломойського. Його вирішили залишити в СІЗО ще на два місяці.

Водночас він перебуватиме під вартою з альтернативою застави у розмірі 3 млрд 712 тисяч гривень. Коломойський перебуватие в СІЗО щонайменше до 26 січня 2024 року.

Що передувало?

2 вересня Служба безпеки України спільно з Бюро економічної безпеки повідомили про підозру за двома статтями олігарху Ігорю Коломойському.

За матеріалами правоохоронців, протягом 2013-2020 років Коломойський легалізував більш як пів мільярда гривень шляхом виведення коштів за кордон. Для цього він використовував підконтрольні банківські установи.

Відтак олігарху оголошено про підозру одразу за двома статтями: ст. 190 (шахрайство); ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом).

Згодом, 15 вересня, Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки та Офіс генерального прокурора викрили нові факти злочинної діяльності власника великої фінансово-промислової групи Ігоря Коломойського й повідомили йому про нову підозру.

За матеріалами СБУ Коломойському повідомлено про додаткову підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 200 (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення);
  • ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого організованою групою, в особливо великих розмірах);
  • ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 (легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом).

За даними слідства, у період з 2013 по 2014 роки Коломойський незаконно заволодів 5,8 млрд грн.

Для цього фігурант створив злочинне угруповання, яке складалося зі співробітників банку, в якому він був засновником та акціонером.

Протягом вказаного періоду члени цього угруповання дозволили Коломойському нібито робити систематичні фіктивні “внески готівки у касу банку”, хоча насправді ніяких внесків банк не отримував.

За версією слідства, така схема загалом дозволила фігуранту отримати 5,8 млрд грн, що на той період було еквівалентно понад 700 млн доларів.

Потім ці фейкові “внески” були зараховані на особистий рахунок Коломойського і стали реальними безготівковими коштами.

Щоб легалізувати віртуальні активи, Коломойський розплачувався ними у своїй підприємницькій діяльності. Зокрема, віддавав їх як позики та розраховувався ними за кредити підконтрольних йому підприємств, виводив їх за кордон, переводив у готівку і знімав у відділеннях банку.

Актора фільмів “Залізна людина 2” та “Людина, яка змінила все” Кіта Міддлбрука засудили до восьми років увʼязнення у федеральній в’язниці за залучення інвесторів до компаній, які продали фіктивні ліки проти COVID-19 в перші дні пандемії.

У місті Енгельс Саратовської області Росії вже п’ятий день горить нафтобаза, яка раніше була атакована. Місцева влада стверджує, що пожежу все ще намагаються загасити.

Під час спілкування із обраним президентом США Дональдом Трампом у листопаді Джастін Трюдо жартома запропонував обміняти деякі регіони Канади на американські штати.

На Лиманському напрямку військові ЗС РФ проникли в бойові порядки Сил оборони України. У відповідь українські військові проводять заходи з виявлення, локалізації та знищення штурмових груп противника.

Через масштабні лісові пожежі у Південній Каліфорнії десятки тисяч мешканців залишили свої домівки, серед евакуйованих – понад 50 зірок кіно та телебачення.