Коли в Україні перейдуть на літній час: о котрій переводити годинник на годину вперед
Джерело: постанова Кабінету міністрів від 13 травня 1996 року
У ніч з суботи, 30 березня, на неділю, 31 березня, в Україні відбудеться перехід на літній час, що означає переведення стрілок годинників на одну годину вперед. Це робиться двічі на рік з метою заощадження електроенергії та збільшення світлового дня.
Україна здійснює зміну часу двічі щороку: в останню неділю березня – на літній час, і в останню неділю жовтня – на зимовий.
О третій ночі 31 березня, у неділю, годинники буде потрібно перевести на годину вперед, що зробить добу 31 березня коротшою на одну годину.
Смартфони та інші електронні пристрої автоматично переходять на новий час, але кнопкові телефони, будильники та механічні годинники потрібно перевести вручну.
Якщо ви користуєтеся послугами “Укрзалізниці” – час відправлення та прибуття поїздів у квитках вже врахований з урахуванням переведення годинника. Компанія регулярно оновлює й узгоджує всі зміни.
Довідка. Традиція переводити годинник восени та навесні існує вже більш як 40 років, починаючи з 1981 року, коли Радянський Союз впровадив цю практику. В Україні літній час став обов’язковим лише у 1996 році. Переведення завжди припадають на вихідні, щоб зменшити дискомфорт для людей.
3 березня 2021 року Верховна Рада першим читанням підтримала законопроєкт № 4201 “Про обчислення часу в Україні”, який передбачає припинення сезонного переведення годинників. Однак законопроєкт так і не прийняли у другому читанні та в цілому.
- У квітні 2024 року очікується середня місячна температура в межах 8 – 13 градусів тепла, приблизно стандартна для цього періоду. Наприкінці місяця в Карпатах очікується тепло від 6 до 7 градусів, що також відповідає нормі.
Народний обранець від партії “Голос” Ярослав Рущишин загинув унаслідок ДТП. Йому було 57 років.
Американська компанія Tesla опублікувала фінансовий звіт за другий квартал 2025 року. Згідно з оприлюдненими даними, автовиробник відзначив погіршення фінансових показників.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Париж офіційно визнає державу Палестину у вересні, під час сесії Генеральної Асамблеї ООН.