Колишні очільники оборонних відомств засудили «безрозсудні» звільнення Трампа в Пентагоні

Джерело: The Washington Post

П’ятеро колишніх міністрів оборони засудили рішення президента Дональда Трампа звільнити минулого тижня голову Об’єднаного комітету начальників штабів і кількох інших високопосадовців армії. Вони закликали Конгрес провести слухання та заявили, що дійшли висновку, що ці офіцери були “звільнені з суто партійних причин”.

Надзвичайне публічне звернення підписали Ллойд Остін, Джим Меттіс, Чак Гейгел, Леон Панетта та Вільям Перрі — колишні міністри оборони, які працювали в республіканських і демократичних адміністраціях з 1990-х років.

“Ми глибоко стурбовані нещодавніми звільненнями президентом Трампом кількох вищих військових керівників США. Ми пишемо, щоб закликати Конгрес США притягнути президента Трампа до відповідальності за ці безрозсудні дії та повною мірою виконати свої конституційні обов’язки з нагляду”, – йдеться у зверненні. 

Адміністрація Трампа намагалася виправдати ці звільнення, вказуючи на те, що попередні президенти також усували видатних генералів. Однак у більшості випадків такі рішення мали конкретні причини.

“Президент не надав жодних виправдань своїм діям, хоча він призначав цих офіцерів на попередні посади і Сенат схвалив їх”, – йдеться у листі.

Браян Г’юз, речник Ради національної безпеки Білого дому, у четвер заявив, що Трамп, як головнокомандувач, діє “цілком у межах” своїх повноважень.

Г’юз заявив, що рівень військової готовності знизився, країна зіткнулася з історично низькими показниками набору та утримання військовослужбовців, а також нестачею нових кораблів. Крім того, він наголосив на незадовільних умовах проживання в казармах. Водночас за його словами, Трамп вживає активних заходів, щоб забезпечити ефективне керівництво та зміцнити боєздатність збройних сил.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.