Колишній федеральний суддя США закликає Верховний суд не допустити Трампа до виборів

Джерело: CNN

Колишній консервативний федеральний апеляційний суддя Дж. Майкл Луттіг закликає Верховний суд США виключити Дональда Трампа з виборчих бюлетенів. за його словами, спроби експрезидента утримати владу у 2020 році були “масштабнішими”, аніж відокремлення Південної Кароліни від США, яке спровокувало громадянську війну.

За словами колишнього судді 4-го окружного апеляційного суду США, Трамп намагався перешкодити Байдену керувати у будь-якому штаті Америки.

“Відокремлення Південної Кароліни завадило новообраному президенту Лінкольну керувати лише цим штатом”, – сказав Луттіг.

Він додав, що Трамп підбирав своїх прихильників до повстання, яке суперечить Конституції США, а тому і сам є учасником правопорушень.

“Таким чином містер Трамп дискваліфікував себе відповідно до розділу 3 (Конституції)”, – наголосив екссуддя.

Майкл Луттіг довгий час був одним із найвідоміших консерваторів, які стверджували, що Трамп брав участь у повстанні після своєї поразки у 2020 році і що через це йому потрібно заборонити обіймати посаду.

У 2020 році Луттіг зіграв вирішальну роль у боротьбі за сертифікацію президентських виборів, надавши в серії твітів законні засоби, щоб допомогти тодішньому віцепрезиденту Майку Пенсу протистояти спробі Трампа скасувати вибори.

Раніше цього місяця Верховний суд США погодився переглянути рішення Верховного суду Колорадо, яке виключило Трампа з голосування в цьому штаті.

У рішенні 4-3, винесеному минулого місяця, суд штату заявив, що за конституцією Трамп не має права балотуватися у 2024 році, оскільки заборона 14-ї поправки повстанцям обіймати посади поширюється на його поведінку 6 січня 2021 року.

Судді у Вашингтоні мають заслухати усні аргументи у справі 8 лютого.

У звіті, поданому від імені кількох інших відомих юристів, зокрема консервативного адвоката Джорджа Конвея, Верховний суд закликають розглянути це питання через текстуалістичну призму – тобто вони зосередяться конкретно на словах спірного конституційного положення.

“Оскільки Розділ 3 виник на основі священного ґрунту Громадянської війни, цей суд повинен надати Розділу 3 його справедливе значення, а не вузьке тлумаченя”, — мовиться у записці.

У ній також відкидається аргумент Трампа про те, що “заборона на повстання” 14-ї поправки може бути введена в дію Конгресом лише після обрання кандидата на пост президента, а Луттіг та інші стверджують, що виконання цього положення натомість належить до компетенції судів.

Аргумент Трампа, як зазначено в записці, “позбавив би виборців можливості прийняти справді обґрунтоване рішення, оскільки вони не могли знати, чи голосували вони за когось, хто не може служити”.

У записці зазначається, що може призвести до хаосу, оскільки суди розглядатимуть питання про дискваліфікацію новоспеченого президента, в той самий час, коли країні потрібен президент, який беззаперечно обіймає цю посаду та приймає надзвичайно важливі рішення — зокрема як головнокомандувач, призначає членів кабінету міністрів, лідера виконавчої влади, накладає вето на законопроєкти тощо.

  • Під час нещодавньої передвиборчої промови Дональд Трамп ухилявся від розмов про напад на Капітолій США 6 січня 2021 року, що демонструє ступінь, до якого виборці-республіканці за три роки звільнили експрезидента від відповідальності за смертоносні наслідки того дня.
  • Верховний суд США вирішить, чи можна дискваліфікувати експрезидента Дональда Трампа з внутрішньопартійних виборів (праймериз) Республіканської партії на основі поправки до Конституції про заборону участі в “повстанні чи заколоті”
  • Згідно з опублікованим у середу, 10 січня, опитуванням Reuters/Ipsos, 35% американців проголосували б за чинного президента США Джо Байдена, такий самий відсоток тих, хто має намір проголосувати за його суперника-республіканця Дональда Трампа.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.