Колишнього сержанта розвідки США звинуватили у спробі передати оборонну інформацію Китаю

Джерело: The Guardian

Колишнього сержанта розвідки США, 29-річного Джозефа Даніеля Шмідта звинуватили у спробі передати секретні оборонні дані китайським службам безпеки.

За даними Міністерства юстиції, влада США заарештувала Шмідта 6 жовтня в міжнародному аеропорту Сан-Франциско, коли він прибув з Гонконгу, де проживав із березня 2020 року.

Як розповіли у виданні, у заяві ФБР, поданій у справі, цитуються слова Шмідта, який розповів своїй сестрі в електронному листі, що покинув США через “незгоду з невизначеними аспектами американської політики”.

“Я не часто про це говорю, але під час служби в армії я дізнався деякі дійсно жахливі речі про американський уряд, і я більше не відчуваю себе в безпеці, живучи в Америці, і не хочу підтримувати американський уряд”, – написав він.

Зазначено, що Шмідт провів п’ять років на службі в армії, де його спочатку призначили до 109-го батальйону військової розвідки на об’єднаній базі Льюїс-Маккорд у штаті Вашингтон. Згодом він став керівником групи розвідки і мав доступ до секретної і надсекретної оборонної інформації, згідно із заявою, поданою до окружного суду США спеціальним агентом ФБР Брендоном Тауером.

У січні 2020 року Шмідт залишив військову службу і наступного місяця поїхав до Стамбула, де надіслав електронного листа до китайського консульства, прагнучи домовитися про зустріч.

“Я громадянин Сполучених Штатів, який хоче переїхати до Китаю. Я також намагаюся поділитися з китайським урядом інформацією, яку дізнався під час своєї кар’єри. У мене є допуск до державної таємниці, і я хотів би поговорити з кимось із представників уряду, щоб поділитися з вами цією інформацією, якщо це можливо. Я хотів би обговорити деталі з вами особисто, якщо це можливо, оскільки я стурбований тим, що обговорюю це електронною поштою”, – йдеться в листі.

За словами Тауера, це була перша з кількох спроб поділитися інформацією з Китаєм.

Як повідомляється, через два дні він підготував документ у форматі Word під назвою “Важлива інформація для обміну з китайським урядом”, який містив секретні дані, пов’язані з національною обороною США. Слідчим вдалося вилучити його з облікового запису Apple iCloud.

У матеріалах також вказано, що, повернувшись до США з Туреччини в березні 2020 року, Шмідт через кілька днів виїхав до Гонконгу, де жив до цього часу.

Упродовж наступних кількох місяців, як зауважив Тауер, Шмідт надіслав електронні листи двом державним підприємствам у Китаї, в тому числі дочірній компанії China Aerospace Science and Industry Corporation Limited, яка виробляє програмне забезпечення для збору розвідувальної інформації.

Зокрема він запропонував надати ключ шифрування, який зберіг для доступу до армійської мережі засекреченої інформації і пов’язаних із нею баз даних, відомої як секретна мережа маршрутизаторів SIPR, припустивши, що його можна було б переробити, щоб допомогти Китаю отримати доступ до мережі.

У виданні наголосили, що звинувачення передбачають до десяти років позбавлення волі та штраф у розмірі 250 тисяч доларів США.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.