Моряк ВМС США передавав військові дані Китаю за хабар

Джерело: Reuters

Згідно з даними суду, 10 жовтня американський моряк визнав себе винним в отриманні хабаря розміром 15 000 доларів від офіцера китайської розвідки. В обмін на кошти моряк повинен був надати фото несекретної приватної військової інформації США.

26-річний старшина Веньхен “Томас” Чжао визнав себе винним у змові та отриманні хабаря згідно з угодою про визнання провини, поданою до федерального суду в Лос-Анджелесі.

Чжао зізнався, що надсилав своєму китайському куратору плани військових навчань США в Індо-Тихоокеанському регіоні, оперативні накази, електричні схеми та креслення для радіолокаційної системи на американській військовій базі на Окінаві, Японія, згідно з судовими документами та офіційними особами США. У серпні його заарештували.

Чжао, який працював на військово-морській базі округу Вентура в Каліфорнії, загрожує до 20 років ув’язнення за звинуваченнями, проте остаточного вироку ще не винесено.

Прокурор США Мартін Естрада з Центрального округу Каліфорнії заявив, що Чжао “зрадив свою країну та чоловіків і жінок ВМС США, отримавши хабарі від іноземного противника”.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.

Президент України Володимир Зеленський планує робочий візит до Франції у четвер, 6 червня, про що сказав президент Франції Емманюель Макрон.

Станом на ранок 29 травня, всього за добу росіяни 17 разів обстріляли населені пункти Донецької області. Є загиблі та поранені.

У південній провінції Пакистану, Сінд, температура повітря перевищила +52 градуси, що наближає країну до нового температурного рекорду на тлі спеки, яка продовжує вирувати в Азії.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету у Харкові 25 травня збільшилась кількість загиблих.