Колишнього суддю Тандира, що збив нацгвардійця на блокпості, залишили під вартою
Джерело: Суспільне
Святошинський районний суд Києва продовжив колишньому судді Олексію Тандиру запобіжний захід. Він пробуде під вартою щонайменше до 29 червня 2025 року.
До суду прибули всі сторони справи, а також свідок Станіслав Таранічєв — один з останніх, кого залишилося допитати.
Загалом прокурор Михайло Доманіцький заявив про щонайменше 32 свідків, один з них на сьогодні вважаться безвісти зниклим, ще один на черзі допиту — проте його допит “також під питанням”.
Як заявив прокурор, основні ризики — це вплив Тандира на свідків та експертів і ризик переховування від суду.
Адвокати Олексія Тандира звинуватили суддю в тому, що його рішення щодо тримання під вартою є підіграванням обвинуваченню, оскільки більшість ризиків вони нібито неодноразово спростовували у своїх клопотаннях.
Крім того, як повідомив адвокат Олег Юрченко, у сторони захисту є інформація, що на свідків впливав не Тандир, а Державне бюро розслідувань. За його словами, починаючи з 14 березня у кількох свідків провели обшуки. Їхні свідчення, як стверджує адвокат, не влаштовували сторону обвинувачення.
Справа Тандира
26 травня 2023 року на проспекті Берестейському Олексій Тандир збив на смерть 23-річного нацгвардійця. Ним виявився Вадим Бондаренко, в якого залишилися дружина та троє дітей.
28 травня у Тальному (Черкаська область) відбулася церемонія прощання з військовослужбовцем. Один із його побратимів розповідав, що Вадим Бондаренко мріяв стати військовим. Його батько й брат боронять Україну від російських військових. Загиблий хотів воювати разом із ними.
Фото: МВС
Вища рада правосуддя дозволила взяти підозрюваного під варту. Після ДТП він відмовився від проведення огляду на стан сп’яніння в закладі охорони здоров’я. В його авто знайшли пляшку від алкоголю, але він сказав, що нічого про неї не знає, заперечивши сп’яніння.
“Може, це з якогось попереднього разу вона залишилась”, – казав Тандир.
Крім того, суддя намагався спотворити вміст біологічних зразків, аби приховати наявність алкоголю. Раніше ЗМІ писали, що він на аналіз замість сечі здавав слину та воду. Проте все одно результати експертиз показали наявність сп’яніння.
Після трагедії він не заперечував свою причетність. Суддя казав, що готовий понести відповідальність, якщо його провину доведуть.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні було розпочато за статтею про порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, якщо вони спричинили смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.
2 червня Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила суддю Тандира від виконання ним суддівських обов’язків у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності.
- Колишнього голову Броварської райдержадміністрації підозрюють в організації схеми незаконного виїзду чоловіків за кордон. Минулого року він напідпитку збив на пішохідному переході чотирьох осіб.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.