Колишню начальницю Геокадастру Київщини екстрадували з Німеччини

Джерело: САП, НАБУ

Ексначальницю Держгеокадастру Київщини, котра фігурує у справі про заволодінні державними землями поблизу Києва на більш як 1,8 млрд грн, екстрадували з Німеччини до України.

Зауважується, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро України у взаємодії з Офісом Генерального прокурора домоглися екстрадиції до України колишньої начальниці ГУ Держгеокадастру в Київській області, підозрюваної у справі щодо заволодіння землею, а саме майже 920 га у Фастові та близько 284 га ДП “Пуща-Водиця” поблизу Києва, загальною вартістю понад 1,8 млрд грн.

Екстрадиція відбувалась у співпраці з компетентними органами Німеччини та Польщі.

Зазначена підозрювана перебувала в міжнародному розшуку з 05 березня 2024 року. У березні 2025 року її затримали на території Німеччини.

Передача підозрюваної співробітникам НАБУ відбулась на міжнародному автомобільному пункті пропуску “Краківець-Корчова”.

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду застосувала до підозрюваної запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 10 млн грн застави. У разі внесення застави на особу будуть покладені відповідні процесуальні обов’язки.

Довідка. У 2018-2019 роках організатор злочину, маючи вплив на службових осіб Головного управління Держгеокадастру у Київській області, а також зв’язки з високопосадовцями у різних сферах, розробив схему заволодіння сільськогосподарськими землями, які перебували у постійному користуванні державних підприємств на території Київської області. Для цього він залучив інших співучасників, які підшукували учасників АТО з правом на безоплатне отримання земельної ділянки.

Детективи і прокурори встановили два епізоди злочинної діяльності – заволодіння майже 920 га державної землі ДП ДГ “Дмитрівка” у Фастові та близько 284 га ДП “Пуща-Водиця” на околицях Києва. Сукупна ринкова вартість цих ділянок на момент вчинення злочину становила понад 1,8 млрд грн.

15 серпня 2023 року НАБУ і САП 5 учасникам організованої групи повідомили про підозру:

  • колишньому заступнику керівника ДП “Головний науково-дослідний та проектний інститут Землеустрою” — організатору схеми;
  • двом колишнім посадовцям ГУ Держгеокадастру в Київській області – виконавці злочину (один із них – наразі керівник одного з ЦОВВ);
  • двом фізичним особам, пов’язаних з екскерівництвом Держгеокадастру – пособникам злочину.

Дії осіб кваліфікували за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України.

Надалі кількість підозрюваних у цьому кримінальному провадженні зросла до 12 осіб.

Завдяки НАБУ і САП на усі землі накладено арешт і видано заборону на забудову та зміну цільового призначення, що дозволило зберегти їх для громади Київщини.

  • В Україну екстрадували одну з учасниць організованої групи, яка обвинувачується у привласненні грошей АТ “Укрзалізниця” під час закупівлі трансформаторів у 2022-2024 роках.
  • Офіс генерального прокурора готує матеріали для екстрадиції народного депутата України Артема Дмитрука, який перебуває у розшуку через ухилення від правосуддя.
  • Польща здійснила екстрадицію до України одного з підозрюваних у справі щодо заволодіння нерухомістю (14 будівель) ДП “Національна кінематека України” вартістю майже 42 млн грн, а саме колишнього керівника товариства, яке протиправно набуло у власність обʼєкти нерухомості.

Сполучені Штати 21 травня провели планове випробування міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III, котра була обладнана боєголовкою Mark-21 High Fidelity De-Entry.

У Медичному центрі Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі вперше у світі успішно пересадили людині сечовий міхур. Це стало результатом чотирирічних досліджень та розробок команди лікарів під керівництвом доктора Німи Нассірі та Індербіра Гілла.

На півночі Казахстану, де понад сорок років випробовували ядерну зброю, життя досі не повернулося до норми. Понад мільйон осіб зазнали впливу радіації, а спадкові мутації надалі скалічують нові покоління.

Країни Європейського Союзу засудили інцидент, що стався під час візиту дипломатичної делегації до Західного берега, коли ізраїльські військові відкрили вогонь неподалік місії. Італія та Франція викликали послів Ізраїлю для пояснень, тоді як Німеччина, попри тісні зв’язки з Ізраїлем, назвала стрілянину “неспровокованою”.

У Бразилії медики провели 15-годинну операцію з розділення сіамських близнючок. Дівчатам по одному року.