Командувач Сухопутних військ пояснив, чому просування ЗСУ «йде не так швидко, як хотілося б»

Джерело: BBC.

Командувач Сухопутних військ Олександр Сирський сказав, що швидкий результат контрнаступу ЗСУ – “практично неможливий”. Росіяни щільно замінували територію.

“На сході, як і на півдні, територія насичена мінами та оборонними загородженнями. У росіян багато опорних пунктів. Тому наше просування справді йде не так швидко, як хотілося б”, – пояснив Сирський.

За його словами, повернення Бахмута Україні є “справою честі”. Тому ЗСУ будуть намагатися відвоювати місто у росіян, яке багато місяців було найзапеклішою точкою зіткнення.

“Ми втратили багатьох наших братів, наших військовослужбовців, коли захищали Бахмут, тому просто зобов’язані повернути його”, – резюмував командувач.

Командувач заявив, що перевагою України є єдність військового керівництва та довіра солдатів одне до одного.

30 листопада президент Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.

За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.

В РФ, на полігоні Кузьмінський у Ростовській області 12 морських піхотинців підірвали себе під час випадкового вибуху гранати від ручного протитанкового гранатомета.

29 листопада прокурори САП та детективи НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тисяч доларів за ухвалення рішення про скасування арешту майна.

Уповноважені з прав людини в Україні та РФ узгодили взаємні відвідини полонених. Зокрема представники російського омбудсмена відвідали 119 українських захисників, які нині перебувають у полоні РФ.