Командувач військ Латвії підтримав ідею обов’язкового військового призову жінок

Джерело: Delfi

Командувач Національними збройними силами Латвії Леонід Калніньш пропонує розглянути можливість призову жінок на військову службу.

Наступного року Латвія планує набрати близько 1000 новобранців, поступово збільшуючи чисельність до 4000 солдатів на рік.

Калніньш зазначив, що демографічні проблеми ускладнюють комплектування потрібної кількості військових і потребують пошуку мотиваційних стратегій для залучення громадян до служби.

“Моя впевненість і установка, що воїн-доброволець – найкращий, найякісніший та найефективніший. І я сподіваюся, що за добровільної участі служба мотивуватиме і решту громадян Латвії, і та кількість, яку ми призиваємо в обов’язковому порядку, не буде у відсотковому відношенні великою”, – зазначив командувач НЗС.

На питання про можливий обов’язковий призов усіх 18-річних, незалежно від статі, Калніньш висловив підтримку ідеї призову обох статей. Він вважає, що це могло б мотивувати чоловіків до служби і підвищити ефективність та дисципліну у підрозділах.

  • Генеральний інспектор Бундесверу Карстен Бреєр виступив за проходження військової служби також жінками, зазначивши, що тут “повинна бути встановлена ​​рівність”.
  • Заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова під час зустрічі з амбасадоркою Канади у справах жінок, миру та безпеки Жаклін О’Ніл заявила, що станом на січень цього року майже 70 тисяч жінок служило у Збройних силах України.
  • Данія оголосила про плани вперше поширити військовий призов на жінок і збільшити стандартний термін служби.

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт №12294, який передбачає розширення прав правоохоронців на арешт, огляд і виїмку поштових відправлень без відома отримувача. Ініціаторами документа стали депутати, зокрема Максим Павлюк, Сергій Іонушас та В’ячеслав Медяник.

Користувачі сервісу EasyPay знайшли можливість перевести в готівку отримані від держави 1000 гривень за програмою “Зимова єПідтримка”, що заборонено за її правилами.

Амброз Еванс-Прічард, оглядач світової політики та економіки, вважає, що режим російського президента Володимира Путіна може бути близьким до краху, зважаючи на економічну ситуацію всередині РФ.

НАТО планує встановити нові цілі щодо того, скільки танків, літаків та інших систем озброєнь мають виробляти країни-члени Альянсу, повідомляють джерела Bloomberg. Це може вимагати підвищення оборонних витрат Альянсу до 3% ВВП

Фахівці попереджають, що сонячна активність збережеться, а, можливо, збільшиться, коли настане нова фаза сонячного циклу.