У Бундесвері планують залучити жінок до обов’язкової військової служби

Джерело: Карстен Бреєр в інтерв’ю Redaktionsnetz Deutschland

Генеральний інспектор Бундесверу Карстен Бреєр виступив за проходження військової служби також жінками, зазначивши, що тут “повинна бути встановлена ​​рівність”.

Бреєр повідомив, що у разі відновлення обов’язкової військової служби, котру скасували у ФРН у 2011 році, хотів би поширити заклик на жінок.

Спочатку нам потрібна відповідна політична та соціальна дискусія, — пояснив генерал Бундесверу. — Це необхідно для “захисту Німеччини та альянсу”, — продовжив Бреєр, додавши, що Німеччина повинна бути готова до війни.

Він нагадав, що у країні зупинили обов’язкову військову службу, яка, згідно з основним законом, орієнтована виключно на чоловіче населення. За словами генерала, тут мають бути встановлені рівні права.

З військового погляду нам потрібна здатність до зростання, не в останню чергу з урахуванням планів НАТО. Ми є центральним вузлом альянсу: де-факто, коли наші союзники розгортають свої сили, всі дороги ведуть Німеччину, — пояснив генінспектор Бундесверу.

Також він уточнив, що зараз Бундесверу потрібно мати у своєму розпорядженні понад 400 тисяч армійців і резервістів.

Зауважимо, 4 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус оголосив про реструктуризацію Збройних сил, включаючи нове центральне командування та спеціальний підрозділ з кіберпростору, що сприятиме реформі Бундесверу, розпочатій у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Міністр зауважив, що Бундесверу знадобляться додаткові 6,5 мільярда євро у бюджеті на 2025 рік, оскільки уряд працює над пошуком коштів, необхідних для досягнення давно знехтуваної мети витрат НАТО.

Згідно з новою структурою, центральне командування об’єднає два раніше окремі командування для внутрішнього та зовнішнього розгортання, забезпечуючи НАТО єдину точку контакту, в той час, як підрозділ кіберпростору зосередиться на гібридних загрозах, таких як кампанії з дезінформації.

Реструктуризація відбулася після того, як канцлер Олаф Шольц оголосив про кардинальні зміни в армії Німеччини після початку повномасштабної війни РФ проти України, пообіцявши модернізувати армію та збільшити витрати на оборону, щоб досягти цілі НАТО у 2% ВВП.

Раніше генеральний інспектор генерал-лейтенант Карстен Бреєр заявив, що багато структур у Бундесвері унеможливлюють цілеспрямовані рішення. Він вказав, що бачить недоліки у підготовці Збройних сил Німеччини для оборони країни та НАТО.

Нещодавно Пісторіус закликав запровадити у Німеччині систему призову на зразок Швеції, де з 2017 року військовозобов’язаними вважаються всі юнаки та дівчата. Військовозобов’язані проходять обстеження військової комісії на готовність до служби, одначе, до армії беруть лише невелику частину з них.

30 квітня Пісторіус підписав Оснабрюкський указ, який має на меті розпочати заплановану реформу Бундесверу.

Міністр описав це як “основну частину” оголошеного “поворотного моменту”. Відповідні заходи міністр презентував на початку квітня. Документ регламентує реорганізацію ланки управління Бундесверу.

У січні Борис Пісторіус попередив, що Росія може атакувати країни НАТО менш ніж через десять років. Тоді як вже у червні Пісторіус заявив, що Бундесвер має бути готовим до оборони до 2029 року.

За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

  • Литва та Естонія закликали НАТО розглянути усі варіанти у випадку можливого збройного протистояння з Росією, включаючи призов до армії та введення спеціального податку на оборону, а також різке збільшення військових витрат.
  • Данія оголосила про плани вперше поширити військовий призов на жінок і збільшити стандартний термін служби.
  • Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус прискорює відновлення обов’язкової військової служби в Німеччині. Згідно з інформацією видання, він доручив “до 1 квітня представити варіанти моделі німецької військової служби, яка робить масштабований, адаптований до загроз внесок у національну стійкість”.
  • Міністерство оборони Хорватії підтвердило, що найближчим часом виступить із пропозицією щодо обов’язкового базового військового вишколу, який проводитиметься після закінчення середньої школи. Навчання триватиме місяць, коли воно запрацює на практиці, поки що невідомо.
  • Голова Бюро національної безпеки Польщі Яцек Сівера заявив, що НАТО має лише три роки, щоб підготуватися до нападу з боку Росії.

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

В центральному штаті Плато Нігерії стався обвал будівлі школи, в результаті чого загинули двадцять дві дитини і щонайменше 132 – зазнали поранень.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

Телеканал HBO оголосив, що зйомки третього сезону серіалу “Ейфорія” розпочнуться в січні 2025 року.