Командування батальйону на Одещині підозрюють у розкраданні майже 100 млн грн під час війни

Джерело: СБУ, Нацполіція
Військова контррозвідка Служби безпеки України та Національна поліція спільно з Головнокомандувачем ЗСУ викрили і ліквідували на Одещині три масштабні схеми розкрадання оборонних коштів.
Зловмисники продавали “бронь від призову”, підроблені посвідчення учасників бойових дій та нелегально реалізовували пальне, завдавши державі збитків майже на 100 млн гривень.
За матеріалами справи, організатором оборудок є колишній командир окремого батальйону, дислокованого на території регіону. Перебуваючи на посаді комбата, він залучив до злочинної діяльності чотирьох підлеглих, серед яких – двоє його заступників.
За однією з “схем” вони фіктивно оформлювали місцевих підприємців та знайомих на службу у військову частину. Вартість таких “послуг” з уникнення призову становила до 5 тис. доларів США.
Насправді такі “мобілізовані” навіть не з’являлися на території режимного об’єкта, а в обмін на це щомісяця перераховували свої зарплати на банківські картки командування батальйону.
Крім цього посадовці торгували підробленими посвідченнями УБД, а також нелегально продавали пальне, що призначалось для військової техніки.
Правоохоронці затримали всіх фігурантів. Під час обшуків у них вилучено телефони та банківські картки із доказами оборудок.
Наразі екскомандиру батальйону та діючим заступнику комбата, заступнику комбата з тилу, начальнику складу паливно-мастильних матеріалів та командиру роти повідомлено про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:
- чч. 4, 5 ст. 191 (привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинене організованою групою);
- ч. 1 ст. 366 (службове підроблення);
- ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом).
Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
- Правоохоронці викрили посадовців Одеської міської ради, які розкрали майже половину бюджетних коштів, виділених на поховання українських воїнів.
- Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) викрили злочинну організацію, що викрадала дизельне пальне та мастильні матеріали в одній з військових частин Рівненської області.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.