Комісія ООН знайшла нові докази вчинення Росією воєнних злочинів в Україні
Джерело: The Telegraph
Незалежна міжнародна комісія з розслідування порушень в Україні заявила в п’ятницю, 20 жовтня, що знайшла додаткові докази того, що російські війська вчиняли “невибіркові напади” та воєнні злочини в Україні, включаючи зґвалтування та депортацію дітей до Росії.
“Комісія знайшла нові докази того, що російська влада скоїла порушення міжнародних норм прав людини та міжнародного гуманітарного права, а також відповідні злочини в районах, які перебувають під її контролем в Україні”, – йдеться у звіті, поданому на розгляд Генеральної асамблеї ООН.
У звіті перераховують ворожі атаки на українські міста, зокрема в містах Умань та Херсон.
“Комісія нещодавно задокументувала напади на цивільні об’єкти, такі як житлові будинки, залізничний вокзал, магазини та склад для цивільного використання, що призвело до численних жертв”, – зазначено у звіті.
Комісія також заявила, що задокументувала випадки зґвалтувань “із застосуванням сили або психологічного примусу”.
- Команда Сил територіальної оборони Збройних сил України створила документальний фільм “По той бік миру” про воєнні злочини росіян у Бучанському районі Київської області.
- Президент Євроюсту Ладислав Хамран заявив, що міжнародна група прокурорів, яка має на меті притягнути до суду вище керівництво Росії у справі про злочини агресії проти України, вже зібрала тисячі доказів.
- Європол долучився до спільної слідчої групи (JIT) щодо розслідування тяжких міжнародних злочинів, скоєних росіянами на території України.
Канцлер ФРН Олаф Шольц 17 листопада повідомив, що позиція глави РФ Володимира Путіна щодо війни проти України не змінилася. Разом з тим, канцлер переконаний, що телефонна розмова з очільником Росії правильний крок, адже він доніс Путіну, що партнери не залишать Україну сам на сам з агресором.
Міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен закликала європейських союзників України виявляти стриманість у контактах із Кремлем після телефонної розмови канцлера Німеччини Олафа Шольца з президентом Росії Володимиром Путіним. Вона також розкритикувала канцлера за цей дзвінок.
17 листопада під час ракетного обстрілу Одеської області загинули двоє працівників компанії “Укренерго” — Дмитро Камінний та Максим Шаргородський. Обидва чоловіки віддали значну частину свого життя роботі на енергетичну інфраструктуру України.
Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо висловив підтримку рішенню канцлера Німеччини Олафа Шольца провести телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Він наголосив, що завершення війни в Україні може вимагати певної взаємодії з російським керівництвом.
Уранці 17 листопада військовослужбовиця Наталія Грабарчук знищила крилату ракету за допомогою переносного зенітно-ракетного комплексу “Ігла”. Це був її перший бойовий пуск, який одразу виявився успішним.