Комісія з цінних паперів та бірж США подала до суду на Ілона Маска
Джерело: CNN
Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) подала до суду на мільярдера та винахідника Ілона Маска. Його підозрюють у неналежному повідомлені даних про володіння платформою X.
Зазначається, що Маск нібито порушив федеральний закон, що дозволила йому купувати акції платформи по “штучно заниженим цінам”.
За даними SEC, перед тим як купити на той час платформу Twitter у жовтні 2022 року, мільярдер спершу купив “значну кількість акцій” соцмережі. Зокрема до середини березня він мав понад 5% акцій платформи і мав повідомити про це SEC протягом 10 календарних днів.
Однак, мовиться у позові SEC, Маск не повідомляв про володіння акціями до 4 квітня 2022 року.
“Якби Маск та його керівник активами повідомили інформацію про його власника, так, як вимагають обставини, ціна акцій, ймовірно, значно зросла б”, – стверджують у SEC.
Адвокат мільярдера Алекс Спіро запевнив, що “Маск не зробив нічого поганого”, а позов SEC – свідчення, що вони не можуть розпочати реальну справу.
SEC вважає, що приховавши дані, Маск зберіг низькі ціни на акції і недоплатив інвесторам Twitter понад 150 млн доларів під час купівлі акцій у цей період.
24 березня 2022 року винахідник вже володів 7% акцій платформи. Наступного дня він придбав акції на майже 3,5 млн доларів. Протягом кількох наступних днів він висловив зацікавленість у купівлі платформи.
У позові вказано, що Маск увійшов до ради директорів компанії та офіційно повідомив про свою частку у ній на початку квітня 2022 року. На той час йому належало 9% акцій. Після того, як він розкрив деталі, ціна акцій зросла на понад 27%.
“Маск заплатив набагато менше за акції Twitter, які він купив у період з 25 березня 2022 року по 1 квітня 2022 року, аніж якби він своєчасно повідомив інформацію”.
За даними SEC, у цей час він витратив понад 500 млн доларів на акції платформи.
SEC розслідує діяльність Маска через придбання ним платформи соцмережі. У грудні 2024 року Маск повідомив, що SEC вимагало у нього заплатити штраф (суму штрафу він не вказав) для врегулювання звинувачень щодо придбання акцій Twitter.
Позов – один з останніх кроків чинного очільника SEC Гері Генслера, який йде у відставку після того, як обраний президент США Дональд Трамп пообіцяв звільнити його. Невідомо, чи буде новий голова SEC продовжувати судовий процес, адже Маск є соратником Трампа.
- Китайські офіційні особи розглядають можливість продажу американського підрозділу TikTok Ілону Маску, якщо компанія не зможе запобігти забороні соціальної мережі у США.
Пані посол ЄС в Україні Катаріна Матернова повідомила, що Євросоюз не фінансуватиме будівництво нових енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції.
Українські прикордонники отримали від Чехії сучасну самохідну артилерійську установку DITA калібру 155 мм. Ця допомога посилює вогневі можливості Державної прикордонної служби України.
Упродовж 2024 року СБУ та Нацполіція затримали понад 450 осіб, які за наказом російських кураторів вчиняли підпали в Україні.
15 січня Верховна Рада проголосувала за продовження воєнного стану та мобілізації в Україні до 9 травня 2025 року.
Нардеп Ярослав Железняк повідомив, що “Енергоатом” планує будувати енергоблоки Хмельницької АЕС коштами українців, тобто шляхом підвищення тарифів населенню.