Комітет Ради підтримав перейменування Червонограда, Южного та ще понад 100 міст і сіл

Джерело: Роман Лозинський/Facebook

Народний депутат, перший заступник голови Комітету ВР із питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Роман Лозинський заявив, що в межах декомунізації в Україні планують перейменувати 5 міст і 104 села і селища, серед яких – Южне (на Порт-Аненталь), Павлоград (на Матвіїв), Червоноград (на Шептицький), Синельникове (на Ріднопілля) і Бровари (на Броварі).

“Ми приймаємо рішення щодо перейменувань (населених пунктів – ред.). І сьогодні цих рішень  прийнято 109. 5 міст і 104 села/селища буде перейменовано в межах деколонізації. Червоноград (буде перейменовано – ред.) у Шептицький, Южне – у Порт-Аненталь, Павлоград – у Матвіїв, Синельникове – у Ріднопілля, Бровари – у Броварі”, – зазначив він.

За словами Лозинського, по селах громади активно брали участь в цьому процесі.

“Вони пів року включалися, вели дискусії, так як закон дає це право громадам, приймали свої рішення і передавали їх на ВР. Серед 104 сіл та селищ таких більше половини. Але міста, на превеликий жаль, таким правом, яке дав їм закон, не скористалися”, – розповів нардеп.

Лозинський уточнив, що відповідне рішення щодо перейменування цих населених пунктів надалі буде прийматися у сесійній залі ВР.

“Уже незабаром ми очікуємо на фінальне рішення, яке буде приймати ВР у залі засідань необхідними для цього 226 голосами. Дуже важливо вичищати нашу країну від імперських російських радянських наративів, від усього того, що нам нав’язували сотнями років”, – наголосив він.

Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.

У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.