Комітет розвідки США закликав ухвалити допомогу Україні не пізніше цього тижня

Джерело: Комітет розвідки Палати представників США

Комітет розвідки Палати представників США після проведення таємного брифінгу закликав терміново – цього тижня – ухвалити законопроєкт про допомогу Україні.

Відповідна заява була опублікована очільником комітету, республіканцем Майком Тернером та високопосадовцем комітету демократом Джимом Гаймсом.

Обидва наголосили на необхідності негайно передати допомогу Україні.

“Сьогодні на таємному брифінгу наш комітет був поінформований про критичну необхідність надання Україні військової допомоги цього тижня. Сполучені Штати повинні протистояти загарбницькій війні Путіна зараз, оскільки ситуація в Україні критична”, – заявили Тернер та Гаймс.

Додамо, що напередодні спікер Палати представників США Майк Джонсон опублікував план голосування щодо надання допомоги союзникам. Він запропонував цього тижня окремо поголосувати за допомогу Ізраїлю, Україні, союзникам в Індійсько-Тихоокеанському регіоні та щодо додаткових заходів для протидії ворогам і зміцнення нацбезпеки.

У Білому домі пропозицію Джонсона відкинули, закликавши проголосувати за все одним законопроєктом.

Зауважимо, що лідер більшості у Сенаті Чак Шумер також переконаний, що вже цього тижня можна “щось зробити, аби допомогти” Україні та Ізраїлю.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.

Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.