Компанія ABBYY масово звільнила росіян зі своїх офісів
Джерело: Медуза
Американська компанія-розробник софту для розпізнавання тексту ABBYY масово звільнила співробітників з російським громадянством, як мінімум із трьох своїх міжнародних офісів — на Кіпрі, в Угорщині та Сербії.
Зокрема про звільнення з офісу ABBYY на Кіпрі повідомила колишня співробітниця компанії на платформі X. Тоді як у коментарях ще одна особа написала, що компанія також звільнила росіян з офісу в Сербії. Згодом твіт колишньої співробітниці ABBYY репостнув російський журналіст Дмитро Низовцев, додавши, що, за його інформацією, звільнення торкнулися також співробітників компанії в Угорщині.
Нізовцев опублікував скріншот повідомлення, в якому стверджується, що ABBYY оголосила про звільнення співробітників із паспортами РФ на закритій зустрічі. Відразу після цього корпоративні облікові записи співробітників деактивували.
Цю інформацію на умовах анонімності підтвердив один зі співробітників IT-корпорації в сербському офісі.
За його словами, на зустрічі були присутні близько ста осіб, після чого аналогічні збори провели для співробітників угорського та кіпрського офісів. Він також підтвердив, що звільняли лише росіян.
Думаю, одна з причин у тому, що клієнти – великі американські компанії, і ми працюємо з їхніми документами. Ймовірно, вони були незадоволені тим, що до їхньої інформації можуть отримати доступ росіяни, — сказав він.
Згідно з оцінками Forbes, компанія за день звільнила від 200 до 300 росіян.
Довідка. Компанія ABBYY заснована у 1989 році уродженцем Єревана Давидом Яном. Штаб-квартира корпорації розташована у США. Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну 2022 року ABBYY пішла з російського ринку.
- Австралійські правоохоронні органи викрили діяльність російської шпигунки, затриманої в липні, яка працювала на підсанкційну військову компанію з Росії. За даними слідства, 40-річна Кіра Корольова, яка має австралійське громадянство і російське походження, була пов’язана з розвідувальними службами Росії під час роботи в Силах оборони Австралії.
- Міжнародна конференція в Саудівській Аравії, де понад 40 країн без Росії обговорювали мирне врегулювання в Україні, створює загрози для Кремля, повідомляють дипломатичні джерела.
- Російські шпигуни намагалися потрапити до Румунії разом з українськими переселенцями та зібрати інформацію про країну, військові навчання та допомогу Україні.
- Після того, як країни ЄС масово вислали 600 російських шпигунів-дипломатів, столиця Австрії стала новим центром російського шпигунства в Європі.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.
23 квітня спецпредставник президента США Кіт Келлог закликав зупинити російсько-українську війну за планом Дональда Трампа після лондонської зустрічі з українською делегацією.
23 квітня президент Володимир Зеленський нагадав, що Сполучені Штати під час першої каденції президента Дональда Трампа ухвалили “Кримську декларацію”, котра засуджувала вторгнення і визнавала територіальну цілісність України.