Російські шпигуни намагалися потрапити до Румунії разом з українськими переселенцями

Джерело: Romania Journal

Російські шпигуни намагалися потрапити до Румунії разом з українськими переселенцями та зібрати інформацію про країну, військові навчання та допомогу Україні.

У звіті Вищої ради національної оборони (CSAT) Румунії, зазначено, що Румунія стала мішенню для кількох російських шпигунів, які намагалися зібрати інформацію про країну.

Їм вдалося проникнути до країни серед українських переселенців, оскільки владі Румунії “було важко з’ясувати, хто втікає від війни, а хто має інші цілі”.

Метою російських шпигунів було отримання інформації про оборону і безпеку. Були також спроби отримати надзвичайно важливі дані про допомогу, яку Румунія надає Україні, йдеться у звіті.

Водночас люди, які потрапили до Румунії, також шукали інформацію про військові навчання та про війська, які дислокуються в країні.

Серед іншого, у звіті йдеться, що шпигуни намагалися поширювати дезінформацію щодо румунської армії та лідерів країни, щоб дестабілізувати думку громадян.

У CSAT акцентують на вразливостях, на які наразилася Румунія внаслідок цієї шпигунської операції. Серед них – збільшення кількості військових інцидентів, кібератаки з боку Росії і саботаж постачань допомоги Україні.

Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення. 

Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.

15 липня заступник міністра енергетики Микола Колісник запевнив, що станом на сьогодні енергосистема є збалансованою, тож, відключення на літній період не передбачаються. Щобільше, згідно з даними відомства, енергетики вже відновили більш як половину знищених росіянами енергогенеруючих потужностей. 

Переважна більшість озброєння США, котре згідно з новою угодою Вашингтона з НАТО, повинне бути передана Альянсу для постачання в Україну, вже готове до відправки.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що представник його країни на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС закликатиме відтермінувати голосування щодо 18-го пакета санкцій проти Росії.