Компанія BAE System планує ремонтувати гаубиці M777 в Україні

Джерело: Мілітарний

Міжнародна збройова компанія BAE System має намір ремонтувати, а згодом і виготовляти причіпні артилерійські установки M777 в Україні.

Генеральний директор підрозділу BAE-Systems в Україні Крістіан Сіар зауважив, що мова про співпрацю з українською компанією, яка ремонтуватиме гармати.

Є кілька чудових українських компаній, які надзвичайно вразили BAE Systems. І, як я вже казав, ми співпрацюємо з однією з них, щоб розпочати технічне обслуговування. Це наша стратегія. Ми хотіли б перенести технічне обслуговування M777 в Україну, а потім, сподіваємося, також будувати їх тут, — пояснив він.

Передбачувана співпраця має на меті не тільки ремонт та підтримку працездатності гармат, а й забезпечення запчастинами та навчання персоналу. Сіар зауважив, що мовиться про тривалу взаємодію, яка вплине на розбудову української промисловості в цілому.

Про терміни початку ремонту техніки та виробництва наразі не повідомляють. Окрім цього, із міркувань безпеки не називають українські компанії, котрі співпрацюватимуть з BAE Systems.

Ми всі хочемо виробляти зброю тут, але наш підхід полягає в тому, щоб спочатку ремонтувати і підтримувати те, що у вас є, і працювати з місцевою промисловістю. Це створить довіру між обома сторонами, щоб переходити до складніших речей, як-от складання та локальне виробництво. Тож це, принаймні на мою думку, дуже поетапна стратегія, – наголосив Сіар.

Зазначимо, що армія США відновлює виробництво гаубиці M777 після того, як її інтенсивне використання українськими силами викликало новий попит на велику гармату, останнє замовлення на яку було зроблено п’ять років тому.

Британська компанія відновить виробництво деталей M777, оскільки повномасштабна війна спонукає зміни в оборонній промисловості країн.

Повернення виробництва M777 акцентує, як війна РФ проти України змінює світову індустрію озброєнь, зокрема використання на полі бою артилерії та систем протиракетної оборони, що призвело до різкого зростання попиту.

Виробництво М777 згорнули п’ять років тому, та інтенсивне використання в Україні зумовило великий попит на гаубицю.

Армія США замовила у британського збройового виробника гаубиці, BAE Systems, великий обсяг запчастин.

Спершу планують відновити пошкоджені гармати на озброєнні ЗСУ. Та згодом планують укладати угоди й на виробництво нових гаубиць.

М777 якнайкраще зарекомендувала себе на фронті в Україні: гаубиця легка, точна, надійна та швидко ремонтується.

З початку повномасштабної війни вже вісім країн зробили замовлення на М777.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.