Компанія BAE System планує ремонтувати гаубиці M777 в Україні
Джерело: Мілітарний
Міжнародна збройова компанія BAE System має намір ремонтувати, а згодом і виготовляти причіпні артилерійські установки M777 в Україні.
Генеральний директор підрозділу BAE-Systems в Україні Крістіан Сіар зауважив, що мова про співпрацю з українською компанією, яка ремонтуватиме гармати.
Є кілька чудових українських компаній, які надзвичайно вразили BAE Systems. І, як я вже казав, ми співпрацюємо з однією з них, щоб розпочати технічне обслуговування. Це наша стратегія. Ми хотіли б перенести технічне обслуговування M777 в Україну, а потім, сподіваємося, також будувати їх тут, — пояснив він.
Передбачувана співпраця має на меті не тільки ремонт та підтримку працездатності гармат, а й забезпечення запчастинами та навчання персоналу. Сіар зауважив, що мовиться про тривалу взаємодію, яка вплине на розбудову української промисловості в цілому.
Про терміни початку ремонту техніки та виробництва наразі не повідомляють. Окрім цього, із міркувань безпеки не називають українські компанії, котрі співпрацюватимуть з BAE Systems.
Ми всі хочемо виробляти зброю тут, але наш підхід полягає в тому, щоб спочатку ремонтувати і підтримувати те, що у вас є, і працювати з місцевою промисловістю. Це створить довіру між обома сторонами, щоб переходити до складніших речей, як-от складання та локальне виробництво. Тож це, принаймні на мою думку, дуже поетапна стратегія, – наголосив Сіар.
Зазначимо, що армія США відновлює виробництво гаубиці M777 після того, як її інтенсивне використання українськими силами викликало новий попит на велику гармату, останнє замовлення на яку було зроблено п’ять років тому.
Британська компанія відновить виробництво деталей M777, оскільки повномасштабна війна спонукає зміни в оборонній промисловості країн.
Повернення виробництва M777 акцентує, як війна РФ проти України змінює світову індустрію озброєнь, зокрема використання на полі бою артилерії та систем протиракетної оборони, що призвело до різкого зростання попиту.
Виробництво М777 згорнули п’ять років тому, та інтенсивне використання в Україні зумовило великий попит на гаубицю.
Армія США замовила у британського збройового виробника гаубиці, BAE Systems, великий обсяг запчастин.
Спершу планують відновити пошкоджені гармати на озброєнні ЗСУ. Та згодом планують укладати угоди й на виробництво нових гаубиць.
М777 якнайкраще зарекомендувала себе на фронті в Україні: гаубиця легка, точна, надійна та швидко ремонтується.
З початку повномасштабної війни вже вісім країн зробили замовлення на М777.
- Німецький оборонний концерн Rheinmetall у найближчі 12 тижнів планує відкрити в Україні завод з виробництва бронетехніки.
- Валерій Залужний оприлюднив відео, на якому українські захисники за допомогою американських гаубиць М777 дають відсіч російським окупантам.
- Уряд Німеччини доручив збройному концерну Rheinmetall надати Україні ще 40 бойових машин піхоти Marder. Постачання мають розпочати цього року.
93-річний американець та ветеран армії США Вітаутас Пачкаускас підтримує Україну і з початку війни вже 130 разів виходив на проукраїнські акції.
Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко привіз в Миколаїв партію обладнання для моніторингового центру “Ай-Петрі СВ”, однак “за вказівкою згори” його не впустили на обʼєкт.
Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи.
Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.
Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.