Компанія Microsoft терміново закрила офіси у 13 російських містах – росЗМІ
Джерело: росЗМІ
Американська корпорація Microsoft продовжує скорочувати свою присутність у Росії. У грудні 2024 року та січні 2025 року компанія закрила 13 своїх філій та окремих підрозділів у різних російських містах, повідомили росЗМІ з посиланням на звітність однієї з російських дочірніх компаній Microsoft, ТОВ “Майкрософт Рус”.
Причини закриття офісів у корпорації не уточнили.
У грудні 2024 року були закриті філії в Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі, Казані, Краснодарі, Нижньому Новгороді, Новосибірську, Ростові-на-Дону та Самарі. У січні 2025 року зупинили роботу підрозділи в Москві, Владивостоці, Воронежі, Красноярську та Ярославлі.
Тоді як центральний офіс Microsoft у Москві закрили ще влітку 2022 року, коли компанія зупинила всі операції в Росії після початку повномасштабного вторгнення в Україну в березні 2022 року.
Попри скорочення присутності, основна російська дочірня компанія Microsoft — ТОВ “Майкрософт Рус” — у 2024 році збільшила чистий прибуток на 38,9% проти 2023 року, досягнувши 174,1 млн рублів. (2,07 млн дол.).
Разом з тим, на початку 2025 року російська “дочка” Microsoft постала перед кількома судовими позовами на загальну суму близько 110 млн рублів (1,31 млн дол.). Серед позивачів — Газпромбанк (91 млн рублів – 1,08 млн дол.), ритейлер “Лента” (16 млн рублів – 0,19 млн дол.), ГК “Медсі” (2,1 млн рублів – 0,025 млн дол.) та компанія “Консист” (960 тис. рублів – 11,3 тис. дол.).
У вересні 2024 року Microsoft почала відключати російським компаніям підписки на свої хмарні сервіси, включаючи M365, O365, EMS та Teams. Раніше корпорація обмежила доступ до рішень Visio Online, Project Online та Power BI для російських корпоративних клієнтів на тлі посилення американських санкцій.
Згідно з опитуванням, проведеним IFORS Research серед жителів Москви, продукти Microsoft посіли друге місце після IKEA серед товарів і послуг, якими москвичі готові користуватися у разі повернення їхнього бізнесу на російський ринок.
- Google остаточно вимкне монетизацію для російських блогерів на YouTube, припинивши роботу свого сервісу контекстної реклами Google AdSense в російському інтернеті. Усі облікові записи користувачів із Росії будуть деактивовані, що зробить неможливим отримання доходу через монетизацію.
- Компанія Microsoft звинуватила російських хакерів у масштабній фішинговій атаці, спрямованій на урядовців США, працівників оборонної галузі та інших осіб. Кампанія з надсилання фішингових електронних листів, що почалася 22 жовтня, охопила тисячі людей у понад 100 організаціях, повідомили у блозі Microsoft Threat Intelligence.
У березні рада директорів Tesla розпочала пошук нового генерального директора, який міг би замінити Ілона Маска.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
Китайські астронавти місії “Шеньчжоу-19”, які шість місяців провели у космосі на орбітальній станції “Тяньгун”, успішно повернулись на Землю.
1 травня міністерка юстиції України Ольга Стефанішина повідомила, що завершили двосторонній скринінг відповідності українського законодавства нормам Європейського Союзу за розділом 26 “Освіта та культура”.
Некомерційна організація, що стоїть за Вікіпедією, представила свою нову стратегію розвитку штучного інтелекту на наступні три роки. За нею спільноту редакторів і волонтерів Вікіпедії не планують замінити ШІ.