Компанія Veon виходить з російського ринку

Джерело: Bloomberg

Комунікаційна і технологічна корпорація Veon Ltd. повідомила, що завершила продаж свого російського підрозділу, тим самим закінчивши багатомісячні переговори про вихід з ринку РФ після її повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році.

У заяві телекомунікаційної компанії зі штаб-квартирою в Амстердамі вказано, що Veon було продано місцевій команді менеджерів на чолі з головним виконавчим директором Олександром Торбаховим. Угода не передбачає жодних домовленостей щодо зворотного викупу акцій.

Як розповіли в агентстві, у листопаді Veon заявила, що планує продати російський підрозділ за 130 мільярдів рублів (1,3 мільярда доларів). Ця сума буде сплачена зокрема за рахунок боргів Veon. Компанія пояснила, що цей продаж є “найбільш суттєвим заходом зі зниження боргового навантаження”, який вона може здійснити.

Відомо, що Veon була заснована в Москві в 1992 році під назвою “ВимпелКом”, один з перших російських операторів мобільного зв’язку. З часом компанія розширила свою діяльність в інших країнах, включаючи Україну, Пакистан, Казахстан і Бангладеш, і зараз обслуговує близько 160 мільйонів клієнтів.

При цьому в Україні Veon володіє брендом “Київстар”.

За даними видання, близько 48% акцій Veon належать компанії LetterOne Investment Holdings, заснованій російським мільярдером Михайлом Фрідманом. Минулого року Фрідман потрапив під санкції ЄС та Великої Британії і вийшов зі складу рад директорів Veon та LetterOne.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.