Конгрес США планує схвалити допомогу Україні до Різдва – NBC News

Джерело: NBC News

Конгрес США повинен схвалити великий пакет військової допомоги Україні та Ізраїлю не пізніше Різдва, інакше через свята це питання знову буде відкладене на невизначений термін.

За словами законодавців, це є досить “амбіційним графіком”. З огляду на це, щоб законопроект успішно пройшов обидві палати Конгресу та отримав підпис президента, його краще розробити у верхній палаті – Сенаті – де домінують демократи і де є двопартійний консенсус щодо підтримки України та Ізраїлю.

Натомість, якщо розробкою законопроєкту займатиметься, як це буває зазвичай, нижня палата – Палата представників – де домінують республіканці, рішення можуть вкотре провалити.

Як розповіли чотири джерела в Сенаті, безпосередньо пов’язані з переговорами, період між Днем подяки (26 листопада) та Різдвом має вирішальне значення. При цьому і республіканці, і демократи, занепокоєні тим, що в разі затягування процедури до Нового року, шанси отримати ухвалення законопроєкту стають дуже низькі.

“Проблема полягає у тому, що США досі не мають повноцінного державного бюджету на поточний фінансовий рік, що стартував у жовтні, і вже двічі ухвалювали тимчасовий проміжний бюджет на 6 тижнів. Тож відтермінування переговорів про підтримку України призведе до того, що ці дебати накладуться на дебати про власне американський бюджет і на загострення політичної боротьби у контексті президентських виборів 2024 року”, – йдеться в матеріалі.

За словами співрозмовників видання, в такому разі “трампісти” можуть “проштовхнути” законопроєкт про бюджет з допомогою тільки для Ізраїлю.

СБУ та БЕБ викрили очільника оборонного заводу, який розкрадав бюджетні кошти на закупівлі комплектуючих для бойових літаків ЗСУ.

Вранці 8 грудня війська РФ завдали ракетного удару по Дніпропетровській області.

Протягом доби російські армійці обстріляли 20 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого пошкоджено житлові будинки та господарчі споруди.

Уламки збитих над Київщиною російських ракет пошкодили декілька приватних будинків.

Станом на ранок 8 грудня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні два носії крилатих ракет “Калібр”.