Конгрес США заборонив президенту самостійно ухвалювати рішення про вихід країни з НАТО

Джерело: The Hill

Конгрес США ухвалив законопроєкт, який забороняє будь-якому президенту Сполучених Штатів самостійно приймати рішення щодо виходу країни з НАТО, без схвалення Сенату чи акту Конгресу.

Законопроєкт було включено до щорічного Закону про дозвіл на нацоборону, який було ухвалено 14 грудня.

У виданні зауважили, що ухвалення законопроєкту продемонструвало відданість Конгресу щодо Альянсу, з якого колишній президент США Дональд Трамп хотів вивести країну.

Проте членство США у НАТО набрало особливого значення після приходу до Білого дому Джо Байдена, а також після того, як у лютому 2022 року Росія повномасштабно вдерлась в Україну.

“НАТО зберіг свою силу у відповідь на війну Путіна в Україні та зростання викликів у всьому світі”, – зазначив один з авторів законопроєкту сенатор-демократ Тім Кейн.

Він додав, що ухвалення законопроєкту підтверджує, що США підтримують НАТО, а також надсилає серйозний сигнал авторитарним лідерам деяких країн, що вільний світ залишається єдиним.

Своєю чергою інший співавтор закону, сенатор-республіканець Марко Рубіо зауважив, що ця міра стала критичним інструментом для нагляду Конгресу.

“Ми повинні переконатися, що захищаємо наші національні інтереси та безпеку наших демократичних союзників”, — сказав він.

Байден під час свого терміну каденції багато інвестував у НАТО, направивши більше військ і військових ресурсів до Європи як демонстрацію сили проти війни Путіна. Він також спостерігав за розширенням альянсу з включенням Фінляндії та постійними зусиллями забезпечити повне приєднання Швеції.

Водночас Дональд Трамп, який є фаворитом кандидатури у президенти від Республіканської партії, надіслав неоднозначні повідомлення щодо Альянсу напередодні 2024 року.

Прихильники колишнього президента кажуть, що його жорсткі виступи та критика альянсу надихнули країни-члени виконати свої зобов’язання щодо досягнення 2% витрат на оборону, полегшуючи тягар США

Проте критики Трампа кажуть, що риторика колишнього президента послаблює єдність і силу мети Альянсу. І вони висловили занепокоєння, що Трамп відмовиться від зобов’язань США щодо пакту про взаємну оборону альянсу або повністю виведе США.

  • 14 грудня президент США Джо Байден та глава Туреччини Реджеп Таїп Ердоган обговорили заявку Швеції на вступ до альянсу НАТО, повідомив речник Білого дому Джон Кірбі.

Експертизи підтвердили збіги ДНК останків майже 50 українських військовополонених із 62 тіл, які передали росіяни нібито з авіатрощі літака Іл-76 у 2024 році.

21 лютого компанія Tesla повідомила, що відкликає близько 380 000 автомобілів у США. Причина – несправність підсилювача кермового управління, що може призвести до збільшення зусиль на кермовому колесі, насамперед на низьких швидкостях, що збільшує ризик аварії.

Російські окупанти скинули 7 бомб “ФАБ-250” на Костянтинівку на Донеччині. Щонайменше двоє людей загинули, троє зазнали поранень.

Результати нового опитування свідчать, що близько 62% мешканців Великої Британії вважають, що Україна повинна стати членом НАТО.

Керівник Центру протидії дезінформації при Раді нацбезпеки і оборони України Андрій Коваленко відреагував на інформацію про те, що США можуть відключити в Україні термінали ​​супутникової системи високошвидкісного доступу до інтернету Starlink.