Конгресвумен українського походження заявила, що не голосуватиме за допомогу США Україні

Джерело: The Wall Street Journal

Конгресвумен-республіканка Вікторія Спартц, єдина законодавиця США українського походження, заявила, що не голосуватиме за законопроєкт про допомогу іноземним державам, який містить понад 60 мільярдів доларів на підтримку України.

Фото: GETTY IMAGES

Вікторія Спартц розповіла про жахи і звірства, свідками яких стали друзі та родина в Україні після вторгнення Росії. Вона також розповіла, що її 95-річна бабуся померла через кілька місяців після того, як у її квартирі вибухнула бомба.

“Стрес був важким для неї”, – сказала вона.

Проте конгресвумен зазначила, що не голосуватиме за запропонований пакет допомоги України вартістю 60 мільярдів доларів. Спартц сказала, що хоче отримати від президента США Джо Байдена чіткішу стратегію щодо участі США у війні та пильніше стежити за тим, як витрачається допомога. 

Вона заявила, що також хоче, щоб будь-яка допомога, яку надають Україні, пропонувалася як позика.

“Я розумію важливість цієї битви та наслідки, якщо Росія переможе, але я також не дуже наївна. Якщо у нас немає належного нагляду, ми не досягнемо своїх цілей. У нас не можуть бути ці нескінченні війни”, – сказала вона.

Після вторгнення Росії в лютому 2022 року Спартц виступала з емоційними промовами на підтримку України. Вона розкритикувала адміністрацію Байдена за недостатні зусилля для стримування Путіна, пізніше приєдналася до пропозиції щодо заборони імпорту нафти та газу з Росії та підтримала пакет допомоги Україні на суму 40 мільярдів доларів.

Фото: GETTY IMAGES

Але вона також розкритикувала президента України Володимира Зеленського. Зараз Спартц каже, що вона значною мірою перестала зосереджуватися на Україні. 

Після кількох місяців закликів до подальшого нагляду та чіткішого визначення стратегії США вона сказала, що вирішила зосередитися на скороченні державних витрат і підвищенні прозорості в галузі охорони здоров’я – зусиллях, які, за її словами, були більш вартими її часу.

Виступаючи проти нинішньої пропозиції, Спартц сказала, що вона може підтримати пакет, що складається з грошей на зброю, додаткового нагляду та жорсткіших правил безпеки кордонів США.

Демократи заявили, що спочатку сподівалися, що Спартц зможе зіграти сильнішу роль у спробі зміцнити підтримку республіканців щодо допомоги Україні. 

“Було відчуття, що вона була б однією з республіканців, яка дійсно готова піти на допомогу Україні. На жаль, ми не бачили, щоб вона використовувала свої особисті знання про країну та її політику, щоб ефективно згуртувати республіканців”, – сказала конгресменка Сара Джейкобс, яка приїжджала в Україну разом зі Спартц за кілька тижнів до російського вторгнення.

  • За даними ЗМІ голосування Палати представників США щодо допомоги Україні відбудеться не раніше середини квітня, а то й пізніше. Причина чергової затримки – намагання спікера Палати представників США Майка Джонсона послабити спротив республіканців.
  • 3 квітня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прокоментував наслідки зволікання з погодженням допомоги у Конгресі США, зазначивши, що питання озброєння має прямий вплив на ситуацію на полі бою.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.