Конгресвумен українського походження заявила, що не голосуватиме за допомогу США Україні
Джерело: The Wall Street Journal
Конгресвумен-республіканка Вікторія Спартц, єдина законодавиця США українського походження, заявила, що не голосуватиме за законопроєкт про допомогу іноземним державам, який містить понад 60 мільярдів доларів на підтримку України.
Вікторія Спартц розповіла про жахи і звірства, свідками яких стали друзі та родина в Україні після вторгнення Росії. Вона також розповіла, що її 95-річна бабуся померла через кілька місяців після того, як у її квартирі вибухнула бомба.
“Стрес був важким для неї”, – сказала вона.
Проте конгресвумен зазначила, що не голосуватиме за запропонований пакет допомоги України вартістю 60 мільярдів доларів. Спартц сказала, що хоче отримати від президента США Джо Байдена чіткішу стратегію щодо участі США у війні та пильніше стежити за тим, як витрачається допомога.
Вона заявила, що також хоче, щоб будь-яка допомога, яку надають Україні, пропонувалася як позика.
“Я розумію важливість цієї битви та наслідки, якщо Росія переможе, але я також не дуже наївна. Якщо у нас немає належного нагляду, ми не досягнемо своїх цілей. У нас не можуть бути ці нескінченні війни”, – сказала вона.
Після вторгнення Росії в лютому 2022 року Спартц виступала з емоційними промовами на підтримку України. Вона розкритикувала адміністрацію Байдена за недостатні зусилля для стримування Путіна, пізніше приєдналася до пропозиції щодо заборони імпорту нафти та газу з Росії та підтримала пакет допомоги Україні на суму 40 мільярдів доларів.
Але вона також розкритикувала президента України Володимира Зеленського. Зараз Спартц каже, що вона значною мірою перестала зосереджуватися на Україні.
Після кількох місяців закликів до подальшого нагляду та чіткішого визначення стратегії США вона сказала, що вирішила зосередитися на скороченні державних витрат і підвищенні прозорості в галузі охорони здоров’я – зусиллях, які, за її словами, були більш вартими її часу.
Виступаючи проти нинішньої пропозиції, Спартц сказала, що вона може підтримати пакет, що складається з грошей на зброю, додаткового нагляду та жорсткіших правил безпеки кордонів США.
Демократи заявили, що спочатку сподівалися, що Спартц зможе зіграти сильнішу роль у спробі зміцнити підтримку республіканців щодо допомоги Україні.
“Було відчуття, що вона була б однією з республіканців, яка дійсно готова піти на допомогу Україні. На жаль, ми не бачили, щоб вона використовувала свої особисті знання про країну та її політику, щоб ефективно згуртувати республіканців”, – сказала конгресменка Сара Джейкобс, яка приїжджала в Україну разом зі Спартц за кілька тижнів до російського вторгнення.
- За даними ЗМІ голосування Палати представників США щодо допомоги Україні відбудеться не раніше середини квітня, а то й пізніше. Причина чергової затримки – намагання спікера Палати представників США Майка Джонсона послабити спротив республіканців.
- 3 квітня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прокоментував наслідки зволікання з погодженням допомоги у Конгресі США, зазначивши, що питання озброєння має прямий вплив на ситуацію на полі бою.
Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.
NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.
Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.
Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.
90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.