Столтенберг висловив сподівання на «швидке» ухвалення допомоги Україні у Конгресі США

Джерело: брифінг Єнса Столтенберга

3 квітня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прокоментував наслідки зволікання з погодженням допомоги у Конгресі США, зазначивши, що питання озброєння має прямий вплив на ситуацію на полі бою.

Столтенберг пояснив, що українська армія мусить розподіляти ресурси, обмежено використовувати боєприпаси, що призводить до наслідків на полі бою.

Відсутність домовленостей у Конгресі США має наслідки… Українці мусять обмежувати використання снарядів, їм стає складніше протистояти кількісно переважаючим силам РФ, — зазначив глава НАТО.

Водночас, за словами Столтенберга, він провів низку зустрічей з сенаторами та членами Палати представників. Ті, своєю чергою, запевнили його, що більшість у Конгресі підтримує допомогу ЗСУ.

Нині цю підтримку потрібно перетворити на голосування та позитивне рішення.

Він висловив сподівання, що це узгодження відбудеться “якнайшвидше”.

Зауважимо, 13 лютого, у Сенаті США підтримали пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів. Водночас Майк Джонсон розкритикував його зазначивши, що може не поставити такий проєкт закону на голосування, оскільки з нього вивели питання щодо безпеки кордонів США і попередив, що може не поставити його на голосування.

Спікер Палати представників Майк Джонсон заявив, що Конгрес перейде до розгляду допомоги Україні після розв’язання питання бюджету.

Надвечір 28 березня президент Володимир Зеленський повідомив, що провів розмову зі спікером Палати представників Конгресу США Майком Джонсоном, під час якого закликав його провести голосування за схвалення військової допомоги США Україні.

Зеленський висловив вдячність Джонсону особисто, американському народу і президенту Байдену за критичну підтримку України з моменту початку повномасштабного вторгнення Росії.

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас закликала партнерів по НАТО дозволити своїм військовим інструкторам розгортати тренувальні місії українських оборонців безпосередньо на території України.

У Генштабі поінформували про оперативну інформацію станом на 22.00 20 травня щодо російського вторгнення. Протягом доби противник завдав по території України три ракетні удари (із застосуванням трьох ракет), 35 авіаударів (зокрема із застосуванням 48 КАБів) та 367 ударів дронами-камікадзе. Здійснив майже 2800 обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах із використанням різних типів озброєння. 

Оскільки українське військо намагається відбити запеклі наступи Росії по всьому фронту, президент Володимир Зеленський закликав Сполучені Штати та Європу зробити більше для захисту країни, відкидаючи побоювання щодо ядерної ескалації.

На тлі загарбницької повномасштабної війни Росії проти України, 21 травня Європейський Союз і Республіка Молдова підписали угоду про партнерство у сферах безпеки та оборони.

21 травня прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск оголосив про відновлення комісії для перевірки неправомірного російського впливу. Нині Варшава бореться з інтенсивною кампанією Москви з дестабілізації ситуації у країні.