Конституційний суд Грузії не прийняв до розгляду позови щодо скасування результатів виборів
Джерело: “Эхо Кавказа” з посиланням на рішення грузинського Конституційного суду
Конституційний суд Грузії не прийняв до розгляду позови президентки Саломе Зурабішвілі та опозиційних депутатів про скасування результатів парламентських виборів, які відбулись у країні 26 жовтня.
Зазначається, що лише двоє із дев’яти суддів КС виступили за розгляд позову. Зокрема йдеться про Теймураза Тугуши та Георгія Кверенчхиладзе.
“Рішення є остаточним та оскарженню чи перегляду не підлягає”, — йдеться у повідомленні.
Довідка. Грузинські активісти шостий день поспіль виходять протестувати проти рішення заморозити переговори про вступ країни до ЄС.
Масштабні протести спалахнули в Грузії після заяви прем’єра Іраклія Кобахідзе. Він оголосив про зняття з порядку денного питання відкриття переговорів про вступ країни до ЄС та відмову від усіх бюджетних грантів Євросоюзу.
Своєю чергою, президентка країни Саломе Зурабішвілі розцінила це рішення як “конституційний переворот”. Вона назвала себе єдиним законним представником влади у Грузії та закликала громадян протистояти рішенню “Грузинської мрії”.
Згодом, 30 листопада ситуація біля будівлі парламенту Грузії загострилася. Поліція використовувала проти демонстрантів спецзасоби, зокрема водометні автомобілі.
Додамо, 2 грудня прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що нинішні події у Грузії нагадують те, що відбувалося на Майдані Незалежності у Києві в 2013 році.
- По всій Грузії тривають протести проти проросійської партії “Грузинська мрія” та заяви влади про зупинення курсу на Євроінтеграцію. Попри насильство з боку правоохоронців і затримання протестувальників, люди не збираються розходитися.
- Речник Державного департаменту США Метью Міллер засудив останні події, які розгортаються в Грузії, та оголосив про припинення стратегічного партнерства з Грузією.
- Біля будівлі парламенту спалили опудала засновника правлячої партії і організатора всього, що відбувається в сьогоднішній Грузії, Бідзіни Іванішвілі, який обіцяв народу мир напередодні виборів.
- У столиці Грузії силовики зробили нову спробу здійснити силовий розгін акції протесту біля будівлі парламенту.
США та Україна 30 квітня підписали угоду про надра. Але, як зазначають у ЗМІ, реальна вартість цінності мінералів в Україні залишається невідомою.
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, щодо нього не звертались щодо можливого повторного призначення на посаду мовного омбудсмена.
До верхньої палати Конгресу США передано повідомлення від Державного департаменту про сертифікацію ліцензії на експорт оборонних товарів Україні на суму 50 мільйонів доларів або більше. Цю інформацію опубліковано на сайті Конгресу.
Найстаріша людина у світі, бразильська черниця Іна Канабарро Лукас, померла в середу 30 квітня у віці 116 років.
Телеведуча Маша Єфросиніна закликала Департамент культури КМДА та мера столиці Віталія Кличка вжити заходів для звільнення з Молодого театру Андрія Білоуса – театрального режисера та викладача, якого підозрюють у домаганнях.