«Ніхто не готовий миритися з русифікацією Грузії» – у Тбілісі тривають протести

“Ніхто не готовий миритися з русифікацією Грузії, з Грузією, у якої відібрали Конституцію, з Грузією, у якої нелегітимні парламент і уряд”, – заявила президентка Саломе Зурабішвілі. Наприкінці звернення вона нагадала, що на акції 28 листопада було затримано 43 людини.
Лідерка Грузії закликала суспільство не забувати про них, додавши, що сама відчуває особисту відповідальність за їхню долю.
Після того, як чинний уряд відмовився від вступу до ЄС, по всій Грузії акції протесту розгорілися з новою силою. Рішення влади викликало масові протести перед будівлею парламенту в Тбілісі. Демонстранти намагалися звести барикади, почалися сутички з поліцією. У ніч з 28 по 29 листопада правоохоронці намагались розігнати мітингарів біля будівлі парламенту, застосовуючи спецзасоби.
Грузия, не подведи! Пора снести этот бордель “русского мира”. Он желает превратить страну в гниющий от коррупции придаток протухшей империи. pic.twitter.com/Y3Dj7Ne64V
— Саша Кметт (@barbossa1972) November 29, 2024
Грузия борется ❤️🔥
🇬🇪🇪🇺 pic.twitter.com/kIeJrQ9Q3k— крашданочка (@grazhdana) November 29, 2024
Ситуація біля будівлі парламенту Грузії, де проходить багатотисячний антиурядовий мітинг, загострилася. Поліція використовує проти демонстрантів спецзасоби, в тому числі водометні автомобілі.
Раніше що протестуючі, що правоохоронці, кидалися одне в одного різноманітними предметами: пляшками, камінням, яйцями тощо. Учасники акції також використовують піротехніку. Імовірно, один учасник мітингу постраждав, постраждали і поліціянти.
Мітингувальники кричать на адресу співробітників МВС — “Раби!”.

Джерело: Irakli Gedenidze

Джерело: Irakli Gedenidze
МВС Грузії заявляє, що частина протестувальників у Тбілісі вступає в конфронтацію з правоохоронцями: словесно ображають їх, пошкоджують освітлювальні ліхтарі та інший інвентар, підпалюють електропроводку, кидають невідомі предмети в поліцейських, один поліціянт поранений.
Сотні службовців міністерств закордонних справ, оборони, освіти та юстиції країни в п’ятницю підписали відкриті листи, засуджуючи заморожування переговорів як неконституційне.
Низка приватних університетів заявили, що призупиняють навчання на тлі заворушень, а бізнес-групи закликали уряд переглянути свою позицію. Припинили свою роботу в знак протесту навіть нічні клуби.
Протести у Тбілісі почались 17 листопада, після офіційного оголошення результатів парламентських виборів. 19 листопада поліціянти відтіснили мітингувальників і знесли наметове містечко опозиції.
- Понад 90 співробітників міністерства закордонних справ Грузії поширили спільну заяву, виступивши проти рішення уряду про зупинення вступу країни до Євросоюзу. На думку авторів звернення, рішення суперечить вимогам статті 78 Конституції Грузії, в якій ідеться про курс країни на вступ до ЄС і НАТО.
- Тбіліський міський суд відхилив позови, подані опозиційними партіями та громадськими організаціями щодо скасування результатів парламентських виборів у Грузії. Загалом було 11 позовів, які оскаржували підсумки виборів.
- Партія “Грузинська мрія”, що займає проросійську позицію, оголосила про перемогу на жовтневих виборах. Вона набрала 54% голосів після проведеної кампанії, де попередила грузинів: приєднуйтесь до Заходу і повторіть долю України.
1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.
На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.