Корецький: Суд у Казахстані дозволив «Нафтогазу» примусове стягнення $1,4 млрд з «Газпрому»

Джерело: голова правління НЕК “Нафтогаз” Сергій Корецький (Facebook).

Суд у Казахстані дозволив примусове стягнення з російського “Газпрому” понад 1,4 мільярда доларів на користь НАК “Нафтогаз України” відповідно до рішення міжнародного арбітражу. Про це повідомив голова правління “Нафтогазу” Сергій Корецький.

За його словами, це перший публічний випадок, коли іноземний суд окремої юрисдикції дозволив примусове виконання цього арбітражного рішення.

“Продовжуємо системну роботу зі стягнення з російської газової монополії компенсації відповідно до рішення міжнародного арбітражу. Дякую юридичній команді Нафтогазу за професійну і наполегливу роботу. Крок за кроком”, – зазначив Корецький.

Нагадаємо, йдеться про рішення міжнародного арбітражу щодо заборгованості “Газпрому” за послуги з організації транзиту природного газу. У березні 2026 року Верховний суд Швейцарії підтвердив законність вимог української компанії та постановив, що російська сторона має виплатити “Нафтогазу” понад 1,4 мільярда доларів разом із нарахованими відсотками.

Після цього “Нафтогаз” розпочав процеси з визнання та примусового виконання арбітражного рішення в інших країнах. Рішення казахстанського суду стало першим публічно відомим прикладом підтримки таких дій за межами України.

У компанії наголошують, що продовжать роботу над стягненням коштів із російської сторони в міжнародних юрисдикціях.

Під час обміну 5 червня з російського полону повернули залізничника Донецької залізниці Євгена Реброва.

У Лос-Анджелесі вбили 81-річного актора Джеймса Генді, відомого за ролями у фільмах “Топ Ґан: Меверік” та “Джуманджі”.

У п’ятницю, 5 червня, російські окупанти атакували автозаправний комплекс (АЗК) мережі OKKO в селі Посад-Покровське Херсонської області.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо планує обговорити з головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн питання фінансової компенсації за обладнання, передане Україні.

У Солом’янському районі Києва внаслідок ДТП загинули двоє поліціянтів – Дмитро Бондарчук та Денис Будченко. На момент аварії обоє були при виконанні службових обов’язків.